Amerykańska atakująca w Chemiku Police

Siatkówka
Amerykańska atakująca w Chemiku Police
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

22-letnia C, grająca dotychczas w barwach akademickiej drużyny Uniwersytetu Floryda, została siatkarką Chemika Police. Amerykanka z mistrzem Polski podpisała dwuletni kontrakt.

Holston mierzy 188 centymetrów i występuje na pozycji atakującej. Jest leworęczna. Według statystyk, łapie piłkę w ataku na pułapie 323 cm, a w bloku - 307 cm. Występy w Chemiku będą jej pierwszą przygodą z europejską siatkówką.

 

W USA uważana jest za jedną z najlepszych siatkarek młodego pokolenia, która w przyszłości powinna walczyć o występy w kadrze narodowej. Jej trenerką była znana w Stanach Mary Wise.

 

Holston od kilku lat występuje w młodzieżowych reprezentacjach USA. W 2015 roku brała udział w World University Games w Korei Południowej. Rok później wystąpiła w Pan America Cup w Santo Domingo, gdzie razem ze swoim zespołem zdobyła brązowy medal.

 

W Policach jej rywalką na pozycji atakującej będzie Katarzyna Zaroślińska. Podpisanie kontraktu z Holston oznacza, że klub z Polic nie przedłuży wygasającej umowy z dotychczasową atakującą Kolumbijką Madalaynne Montano, która w minionym sezonie była zwykle zmienniczką Zaroślińskiej.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze