Prezes Aluronu Virtu Warty: Nie chcemy tylko walczyć o utrzymanie w PlusLidze

Siatkówka
Prezes Aluronu Virtu Warty: Nie chcemy tylko walczyć o utrzymanie w PlusLidze
fot. KS Aluron Virtu/Facebook

Dwukrotne zwiększenie budżetu i zatrudnienie doświadczonego trenera zakłada m.in. zarząd beniaminka ekstraklasy siatkarzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie. "Nie chcemy tylko zaistnieć w PlusLidze i walczyć o utrzymanie" – powiedział prezes Kryspin Baran.

Prowadzeni przez Dominika Kwapisiewicza zawiercianie najpierw wygrali zmagania w 1. lidze, potem w barażach okazali się lepsi od broniącego się przed spadkiem AZS Częstochowa.

 

"Formalnie jeszcze nie zostaliśmy przyjęci do ekstraklasy, ale w naszej aplikacji przedstawiliśmy oczywiście założenia finansowe" – wspomniał Baran, który jest też prezesem i współwłaścicielem sponsorującej klub firmy Aluron.

 

Przyznał, że zdaje sobie sprawę z wymagań rywalizacji w elicie. Jego zdaniem budżet Warty w minionym sezonie był i tak wyższy niż niektórych drużyn ekstraklasowych.

 

"Wprowadzenie systemu awansów i spadków to rzecz normalna i zdrowa. Jesteśmy teraz szczęśliwi jako beneficjenci takiego rozwiązania. Sobie zawdzięczamy awans i jeśli za rok okaże się, że jesteśmy ofiarą regulaminu, to też będzie to wynikiem naszej gry" – ocenił prezes.

 

Chwalił drogę, jaką poszedł ubiegłoroczny beniaminek GKS Katowice, prowadzony w elicie przez Piotra Gruszkę.

 

"Część drużyny została, dokooptowano kilku zawodników i ten projekt "wypalił" – zauważył.

 

Działacze chcą zatrudnić doświadczonego szkoleniowca, przy którym będzie "terminował" Kwapisiewicz, a pomagał cały dotychczasowy sztab.

 

"Nasz młody trener jest żądny rozwoju, wyzwań. Ma duszę wojownika. Współfinansowaliśmy jego staże w USA, w maju przebywa na zgrupowaniu kadry Australii w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie pomaga jej selekcjonerowi Markowi Lebedewowi" – poinformował prezes.

 

Klub w dalszym ciągu chce współpracować z trenerem Janem Suchem, pełniącym rolę koordynatora sportowego.

 

"Podchodzę do spraw kadrowych chłodno. Nie wyobrażam sobie, by po awansie stwierdzić, że ci, którzy go wywalczyli są "be" i zbudować od podstaw nowy zespół. Z drugiej strony jestem przeciwnikiem takiej romantycznej wizji, która zakłada brak zmian. Prawda leży pośrodku" – zauważył Baran i dodał, że nazwisko nowego szkoleniowca powinno być znane w ciągu kilku dni.

 

Klub działa od 2011 roku jako stowarzyszenie. Skupia osoby, które same amatorsko też grają w siatkówkę. Aby występować w ekstraklasie, w Zawierciu muszą powołać spółkę.

 

Warta wygrała rywalizację z AZS Częstochowa do trzech zwycięstw 3-1. Wcześniej w finale play off pierwszej ligi zawiercianie pokonali Ślepsk Suwałki 3-2.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze