WTA Rzym: Krecz Szarapowej w drugiej rundzie

Maria Szarapowa skreczowała w meczu drugiej rundy tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 2,78 mln euro). Rosjanka wycofała się przedwcześnie z meczu z Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni przy stanie 4:6, 6:3, 2:1.

Na początku trzeciego seta Szarapowa potrzebowała chwili przerwy, podczas której zabandażowano jej lewą nogę. Później jednak wciąż miała problemy z poruszaniem się po korcie. Po zakończeniu trzeciego gema Rosjanka po prostu podeszła do rywalki i podała jej rękę, później podziękowała również sędzi i zeszła z kortu.

Odpadnięcie w tej rundzie oznacza, że Rosjanka nie zakwalifikuje się do drabinki głównej wielkoszlemowego Wimbledonu. Będzie mogła jedynie wystartować w eliminacjach.

Wcześniej we wtorek zdecydowano również, że Szarapowa nie otrzyma "dzikiej karty" na French Open, który rozpocznie się 28 maja. Rosjanka w kwietniu wróciła do rywalizacji po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za doping i nie zdążyła jeszcze wywalczyć odpowiednio wysokiej pozycji w rankingu WTA.