De Giorgi spotkał się z prezydentem Dudą

Siatkówka
De Giorgi spotkał się z prezydentem Dudą
fot. Cyfrasport

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się w środę w Belwederze z trenerem reprezentacji siatkarzy Ferdinando De Giorgim. Delegacja Polskiego Związku Piłki Siatkowej wręczyła prezydentowi koszulkę reprezentacji i piłkę z podpisami zawodników.

Prezydent otrzymał również zdjęcie drużyny narodowej, która w Spale przygotowuje się do występów m.in. w czerwcowych turniejach Ligi Światowej (finał 4-8 lipca w brazylijskiej Kurytybie) i mistrzostw Europy, których gospodarzem będzie Polska w dniach 24 sierpnia - 3 września.

 

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk wyraził nadzieję, iż nowa reprezentacja "będzie rozsławiała Polskę w Europie i na świecie".

 

Od kilku miesięcy nowym selekcjonerem polskich siatkarzy jest 55-letni Włoch De Giorgi. Oficjalny debiut będzie miał miejsce 20 maja, kiedy biało-czerwoni zagrają towarzysko z Iranem w Katowicach.

 

Oprócz De Giorgiego i Kasprzyka, w środowym spotkaniu w Belwederze uczestniczyli: dyrektor pionu sportu i szkolenia PZPS Włodzimierz Sadalski (mistrz olimpijski z 1976 roku i mistrz świata z 1974) i rzecznik związku Janusz Uznański.

 

Nowy zespół narodowy siatkarzy od kilku dni trenuje w Spale. De Giorgi ogłosił już 18-osobową kadrę na Ligę Światową; rozgrywki rozpoczną się w pierwszy weekend czerwca. Szansę debiutu w reprezentacyjnych barwach w seniorskiej kadrze mogą dostać m.in. rozgrywający Marcin Komenda (Effector Kielce) i atakujący Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), który sukcesy osiągał także w siatkówce plażowej.

 

Na pierwszy turniej LŚ Polacy polecą do włoskiego Pesaro, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Iranem i Brazylią. Tydzień później czeka ich podróż do bułgarskiej Warny i starcia z gospodarzami, Brazylią oraz prowadzoną przez Stephane'a Antigę (poprzedni szkoleniowiec Polaków) Kanadą. Trzeci weekend to zmagania w Katowicach i Łodzi z Amerykanami, Iranem oraz Rosją.

 

Główną imprezą roku są mistrzostwa Starego Kontynentu. Mecz otwarcia Polska - Serbia odbędzie się 24 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie, zaś finał w Tauron Arenie Kraków 3 września. Rywalami Polaków w fazie grupowej ME, oprócz Serbów, są także Estończycy i Finowie. Wystąpią w grupie A, która grać będzie w Gdańsku (poza meczem otwarcia).

 

De Giorgi wcześniej był trenerem ZAKSY Kędzierzyn–Koźle. Jego podopieczni niedawno obronili tytuł mistrzów kraju, dwukrotnie pokonując w finale Skrę Bełchatów. W ZAKSIE jego następcą będzie inny Włoch Andrea Gardini.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze