Penczew zostaje w PGE Skrze Bełchatów

Siatkówka
Penczew zostaje w PGE Skrze Bełchatów
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Reprezentant Bułgarii Nikołaj Penczew w nowym sezonie ekstraklasy siatkarzy nadal będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów. Klub poinformował w środę o przedłużeniu kontraktu z 24-letnim przyjmującym.

Penczew w drużynie z Bełchatowa występuje od roku. W minionych rozgrywkach wywalczył z nią wicemistrzostwo Polski. Poprzednia umowa Bułgara obowiązywała do czerwca i została przedłużona o rok.

 

"Postanowiłem zostać na kolejny sezon, bo czuję się naprawdę dobrze w zespole i w Bełchatowie, mam tu dobrych kolegów z drużyny. Chciałbym zdobyć swój drugi złoty medal mistrzostw Polski, tym razem z PGE Skrą" – powiedział przyjmujący cytowany na oficjalniej stronie klubu.

 

W poprzednim sezonie Penczew, który do Bełchatowa trafił z Asseco Resovii Rzeszów, był podstawowym zawodnikiem PGE Skry – w ligowych meczach zdobył 246 punktów.

 

Bułgar znalazł się w reprezentacji kraju powołanej na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej.

 

Wcześniej umowy z bełchatowskim klubem przedłużyli kapitan drużyny atakujący Mariusz Wlazły, środkowy Karol Kłos, rozgrywający Marcin Janusz i libero Robert Milczarek. Do PGE Skry z Cuprum Lubin przeszedł także reprezentacyjny rozgrywający Grzegorz Łomacz.

 

Na razie nie wiadomo, kto będzie trenerem wicemistrzów Polski po rozstaniu z Francuzem Philippe Blainem. Blisko poprowadzenia PGE Skry byli Argentyńczyk Daniel Castellani i Belg Dominique Baeyens, ale obaj ostatecznie nie zdecydowali się na podpisanie umowy.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze