Rajdowe MŚ: Mikkelsen receptą na tytuł

Moto
Rajdowe MŚ: Mikkelsen receptą na tytuł
fot.PAP

Zespół, który chce w tym sezonie wywalczyć tytuł rajdowych mistrzów świata, powinien natychmiast zatrudnić Norwega Andreasa Mikkelsena - uważa był szef ekipy Volkswagen Motorsport Jost Capito.

Mikkelsen, drugi wicemistrz globu w poprzednim sezonie, po niespodziewanym wycofaniu się Volkswagena z mistrzostw świata nie znalazł na stałe nowego pracodawcy w zespole WRC. W 2017 roku sporadycznie startuje w rajdach Skodą Fabią R5, ale w tylko WRC2 i zdecydowanie w nich dominuje.

 

W nadchodzący weekend pojedzie w 6. rundzie mistrzostw świata - Rajdzie Portugalii. - Uważam, że ta ekipa, która poważnie myśli o zwycięstwie w sezonie, powinna go mieć w swoim składzie. Andreas, choć zalicza się do wąskiego grona światowej czołówki, w tym roku się zwyczajnie marnuje. Takie zespoły jak Toyota czy Citroen nie mają czasu na naukę, jeżeli chcą się liczyć w rywalizacji, powinny mieć w składzie najlepszych - powiedział Capito.

 

Według nieoficjalnych informacji 27-letnim Norwegiem jest bardzo poważnie zainteresowany zespół Hyundaia, który w drugiej części sezonu (być może od Rajdu Polski na przełomie czerwca i lipca), będzie chciał wystawić w mistrzostwach świata czwartą załogę z Mikkelsenem.

 

Już w kwietniu Norweg testował nowy model I20 WRC koreańskiego koncernu, ale w Portugalii pojedzie jeszcze Skodą R5.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze