Z PGE Skry do klubowego mistrza świata. Uriarte zagra w Brazylii

Siatkówka
Z PGE Skry do klubowego mistrza świata. Uriarte zagra w Brazylii
fot. PAP

Nicolas Uriarte zakończył współpracę z PGE Skrą Bełchatów. Argentyńczyk, po czterech sezonach spędzonych w Polsce, zmienił klub i zagra w drużynie klubowych mistrzów świata - brazylijskim Sadzie Cruzeiro.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Uriarte powróci do Włoch. Spekulowano, że zagra we włoskim Gi Group Monza, którego trenerem jest Miguel Falasca.

 

Zawodnik dotychczas występował w lidze argentyńskiej, włoskiej i polskiej. Teraz zupełnie zmieni otoczenie i poprowadzi grę mistrzów Brazylii. Argentyńczyk nie będzie miał jednak łatwego zadania, ma on w zespole zastąpić Wiliama Arjonę, rozgrywającego reprezentacji "Canarinhos".

 

- Zawsze chciałem grać w brazylijskiej lidze, więc nie zastanawiałem się długo nad ofertą Sady Cruzeiro. Zespół ma wspaniałych zawodników, wyniki klubu w ostatnich latach mówią same za siebie. Jakość sportowców i trenerów jest bardzo wysoka, w zespole wypracowano mentalność zwycięzcy. Wszystko to motywuje mnie do pracy z nimi - powiedział Nicolas Uriarte. Pochlebnie również wypowiadał się o latach spędzonych w Polsce. - To było wspaniałe doświadczenie dla mnie, w kraju, który kocha siatkówkę. Polacy są pasjonatami tej dyscypliny, być może sportu numer jeden w kraju - powiedział.

AG, Polsat Sport, sadacruzeiro.com.br

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze