Bałtyk-Karkonosze Tour: Kułyk wygrał 2. etap i został nowym liderem

Ukrainiec Andrij Kułyk (Kolss Cycling Team) wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour z Goleniowa do Chociwla (165,9 km) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce na czwartkowym etapie wywalczył Paweł Franczak (Team HUROM), a na trzecim w tym samym czasie co zwycięzca finiszował Grzegorz Stępniak (Wibatech Fuji).

W klasyfikacji generalnej Kułyk ma łączny czas 7:18.10 i wyprzedza dotychczas prowadzącego Holendra Johima Ariesena z ekipy METEC TKH o cztery sekundy i Kamila Zielińskiego (Domin Sport) o pięć.

W piątek odbędzie się trzeci etap wyścigu na trasie wokół Zbąszynka (116,1 km).

25. edycja Bałtyk-Karkonosze Tour składa się z prologu i sześciu etapów. Kolarze zakończą ściganie w niedzielę, rywalizując najpierw w jeździe indywidualnej na czas z metą na przełęczy Okraj, a następnie na odcinku z Piechowic do Karpacza.