Polskie siatkarki awansowały do finałów MŚ U-20

Polska pokonała w Wieliczce Belgię 3:1 w meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata juniorek U-20. Biało-czerwone odniosły komplet zwycięstw i awansowały do finałów mistrzostw świata, które zostaną rozegrane od 14 do 23 lipca w Boca del Rio i Córdobie (Meksyk).

Wyrównana gra toczyła się do stanu 5:5. Później Polki zdobyły cztery kolejne przewagi i do końca seta utrzymywały bezpieczną przewagą. Ostatni punkt z zagrywki zdobyła Julia Nowicka, pieczętując w ten sposób dobry występ biało-czerwonych. Sześć punktów w tym fragmencie partii zdobyła Natalia Murek, popisując się m.in. mocnym serwisem.

W drugim secie Belgijki szybko objęły prowadzenie 5:0, a była to w dużej mierze zasługa serwisu ich kapitan Charlotte Coppin. Polski zespół nie załamał się. Przy ogłuszającym dopingu publiczności walczył o każdą piłkę i po punkowej zagrywce Aleksandry Gryki wyrównał na 11:11, a za chwilę po udanej akcji na siatce było 12:11 dla gospodyń. Jednak w kolejnych akcjach lepsze były rywalki, które prowadziły m.in. 16:12 oraz 21:15. Polski zespół wyrównał i niewiele brakowało, że wygrał tę partię. Natalia Murek po dwóch partiach miała już 16 zdobytych punktów.

W dwóch kolejnych partiach był zespołem wyraźnie lepszym. Podopieczne trenera Wiesława Popika zasłużenie wygrały, rewanżując się za porażkę 1:3 w turnieju I rundy kwalifikacji w Portugalii.