World Tour: Kantor i Łosiak przegrali w finale w Rio de Janeiro

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali w finale turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Rio de Janeiro z Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Bruno Schmidtem 0:2 (23:25, 12:21). To ich ósme podium w zawodach tego cyklu, drugie w tym roku.

Triumfatorzy finału otrzymali 20 tys. dolarów, a przegrani - 16 tys.

W półfinale Polacy pokonali wicemistrzów olimpijskich Włochów Paolo Nicolai i Daniele Lupo 2:0 (21:19, 21:19), rewanżując się im tym samym za porażkę w barażu o awans do 1/8 finału igrzysk w... Rio.

W finale nie dali rady złotym medalistom igrzysk. W pierwszym secie toczyli wyrównaną walkę, zakończoną "na przewagi". W drugiej partii z biało-czerwonych wyraźnie uszło powietrze i nie udało im się powtórzyć sukcesu sprzed roku, gdy w Rio odnieśli jedyne dotychczas zwycięstwo w turnieju World Tour.

W tym sezonie zagrali w finale WT po raz drugi. W lutym uplasowali się na drugiej pozycji także na irańskiej wyspie Kisz, gdzie przegrali decydujący pojedynek z Rosjanami Wiaczesławem Krasilnikowem i Nikitą Liaminem 1:2 (21:18, 19:21, 8:15).

Łącznie ośmiokrotnie stanęli do tej pory na podium imprezy WT - raz na najwyższym stopniu, trzy razy na drugim stopniu i cztery razy na trzecim.

Zawody w Rio de Janeiro mają, podobnie jak turniej w Olsztynie, rangę czterogwiazdkowych, bo taką skalę międzynarodowa federacja (FIVB) wprowadziła od tego roku. Wyżej cenione są w tym sezonie tylko imprezy w amerykańskim Fort Lauderdale (już się odbyła), chorwackim Porecu i szwajcarskim Gstaad. Finał cyklu zaplanowano na 22-27 sierpnia w Hamburgu.

Wyniki:

finał:
Alison Cerutti, Bruno Schmidt (Brazylia) - Piotr Kantor, Bartosz Łosiak (Polska) 2:0 (25:23, 21:12)

o 3. miejsce:
Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Włochy) - Theodore Brunner, Cassey Patterson (USA) 2:1 (21:15, 24:26,