PLK: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. górą w thrillerze! Będzie piąty mecz

Ogromne emocje w Ostrowie Wielkopolskim! Stelmet BC Zielona Góra w końcówce meczu gonił wynik, ale ostatecznie to BM Slam Stal wygrała 58:57 i tym samym doprowadziła do piątego spotkania w tym półfinale Polskiej Ligi Koszykówki. Decydujące starcie w Zielonej Górze w poniedziałek! Transmisja od godz. 17:30 w Polsacie Sport.

Stelmet tym razem wyszedł w dość przewidywalnym składzie i od początku chciał podkreślić swoje przewagi – dlatego po rzutach Vladimira Dragicevicia zdobywał czteropunktowe prowadzenie. Później BM Slam Stal złapała jednak swój rytm i po kontrach Mateusza Kostrzewskiego miała przewagę 11:8. Mimo że zielonogórzanie później zanotowali dobry fragment, to ostatecznie po pierwszej kwarcie to gospodarze wygrywali 20:15.

Zaraz na początku drugiej kwarty świetna gra Jamesa Florence’a doprowadziła do wyrównania. Nie trwało to jednak zbyt długo, bo dobra współpraca Aarona Johnsona z Shawnem Kingiem znowu oznaczała przewagę ekipy trenera Emila Rajkovicia. Mistrzowie grali przede wszystkim lepiej w obronie, ale i tak nie potrafili do końca zatrzymać ostrowian. Gospodarze po pierwszej połowie wygrywali 36:30.

W pierwszych minutach trzeciej kwarty BM Slam Stal miała nawet osiem punktów przewagi, choć Stelmet próbował zmieniać sytuację rzutami Thomasa Kelatiego i Armaniego Moore’a. Nic to jednak nie dawało – po rzutach wolnych Szymona Szewczyka było 47:35 dla gospodarzy. W końcówce zielonogórzanie lekko zmniejszali straty – m.in. dzięki akcji Nemanji Djurisica zbliżyli się na dziewięć punktów.

Dwa trafienia Szymona Szewczyka dawały ponownie trochę spokoju ostrowianom na początku ostatniej kwarty. Trójki Przemysława Zamojskiego i Thomasa Kelatiego znowu jednak dawały nadzieję ekipie trenera Artura Gronka. Po późniejszej akcji Łukasza Koszarka goście zbliżyli się nawet na pięć punktów. BM Slam Stal całkowicie zatrzymała się w ataku, a Stelmet do końca walczył o zwycięstwo. Na około 35 sekund przed końcem kolejne trafienie rozgrywającego zbliżyło zielonogórzan na zaledwie punkt! Stelmet miał też ostatnią akcję w ofensywie w tym meczu. Z dystansu nie trafił jednak Kelati i to ostrowianie wygrali 58:57. Tym samym doprowadzili do piątego starcia w półfinale Polskiej Ligi Koszykówki.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet BC Zielona Góra 58:57 (20:15, 16:15, 11:8, 11:19)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Shawn King 14, Szymon Szewczyk 12, Mateusz Kostrzewski 12, Aaron Johnson 11, Christo Nikołow 5, Kamil Chanas 4, Tomasz Ochońko 0, Łukasz Majewski 0, Marc Antonio Carter 0, Robert Tomaszek 0

Stelmet BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 12, Armani Moore 11, Thomas Kelati 8, James Florence 6, Przemysław Zamojski 6, Łukasz Koszarek 6, Adam Hrycaniuk 4, Jarosław Mokros 2, Nemanja Djurisic 2, Filip Matczak 0, Karol Gruszecki 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-2. Piąte spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek w Zielonej Górze.