Nawrocki: Czechy to zespół z naszej półki

Siatkówka

Czechy to zespół z naszej półki, który też przeszedł przeobrażenie, jest to drużyna bardziej doświadczona od naszej – powiedział Jacek Nawrocki w magazynie "Polska 2017".

Przed polskimi siatkarkami czwarty mecz kwalifikacji do mistrzostw świata. Będzie to spotkanie kluczowe: wygrana w starciu z Czeszkami zagwarantuje Polkom drugie miejsce w tabeli. Oznacza to, że nawet w przypadku porażki w ostatnim meczu z Serbią, będą miały jeszcze szansę gry w sierpniowych barażach.

 

To zespół z naszej półki, który też przeszedł przeobrażenie, jest to drużyna bardziej doświadczona od naszej. Mieliśmy sporo kontaktów w zeszłym sezonie. To będzie walka o baraż. Budując zespół cały czas kontynuujemy tę linię, którą przyjęliśmy w zeszłym sezonie. Każdy kontakt z europejską i światową czołówką rozwija nas jako drużynę. Gdyby udało się wygrać z Czechami, gdyby udało się zrobić dobry wynik, to nawet udział w tym turnieju barażowym to jest okazja do kontaktu z czołowymi drużynami Europy. To będzie Belgia albo Włochy, Azerbejdżan, Chorwacja, Bułgaria... Kontakty z takimi zespołami będą nas rozwijać – stwierdził trener Nawrocki.

 

Wypowiedź trenera Nawrockiego w załączonym materiale wideo. Początek meczu Polska – Czechy o godzinie 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze