Virtus.pro pikuje w rankingu HLTV. Kinguin na skraju czołowej trzydziestki

E-sport
Virtus.pro pikuje w rankingu HLTV. Kinguin na skraju czołowej trzydziestki

Najlepsze polskie drużyny mają za sobą kiepski okres i wcale nie zanosi się na poprawę. W konsekwencji Virtus.pro spada o trzy pozycje rankingowe, natomiast Kinguin o mały włos nie zostałoby uwzględnione w zestawieniu.

Serwis HLTV przeprowadził aktualizację swojego autorskiego rankingu trzydziestu najlepszych drużyn na świecie. Słaba forma polskich formacji znalazła swoje odbicie w najnowszym zestawieniu.

 

Ostatnim stacjonarnym turniejem z udziałem Virtus.pro był SL i-League StarSeries w Kijowie. Polacy zakończyli swój udział w zmaganiach już na etapie fazy grupowej. Od tamtej pory odnieśli również serię rozczarowujących porażek podczas rozgrywek ESL Pro League oraz ECS. W konsekwencji podopieczni kubena zanotowali trzypunktowy spadek i piastują obecnie siódmą pozycję.

 

Team Kinguin miało jeszcze mniej szczęścia, niż ich lokalni rywale. SZPERO i spółka uplasowali się na ostatniej pozycji ESL Pro League i tym samym spadli do niższej dywizji. Bezskutecznie usiłowali również obronić tytuł mistrza Hellcase Cup. W czwartej edycji turnieju zostali wyeliminowani już w fazie grupowej po przegranych z passions, PENTA oraz LDLC. Pingwiny nie zdołały zakwalifikować się na ESL One Cologne. W eliminacjach niespodziewanie ulegli ekipie Polaris. Przy takim natłoku niepowodzeń ciężko znaleźć powody do radości. Światełkiem w tunelu zdaje się być nadchodzący europejski Minor, gdzie Kinguin zawalczy o awans na PGL Major.

 

PENTA SPORTS zaskarbiła sobie przychylność polskich fanów po zwerbowaniu Innocenta. Podopieczni niemieckiej organizacji sukcesywnie pną się wzwyż w kolejnych odsłonach rankingu HLTV. kRYSTAL i spółka mają już na swoim koncie zwycięstwa z takimi drużynami jak Virtus.pro, BIG czy Kinguin. Po serii sukcesów pojawiło się jednak drobne potknięcie. PENTA przybyła do Wrocławia i odpadła z GeForce Cup już po pierwszym spotkaniu. Ten błąd został okupiony spadkiem o trzy miejsca rankingowe.

 

Ranking HLTV ( stan na 29. maja)

 

 1. Astralis

 2. FaZe Clan

 3. SK Gaming

 4. G2

 5. North

 6. Natus Vincere

 7. Virtus.pro

 8. Gambit

 9. HellRaisers

 10. OpTic

 11. fnatic

 12. Cloud9

 13. Ninjas in Pyjamas

 14. Immortals

 15. mousesports

 16. CLG

 17. Heroic

 18. Misfits

 19. Liquid

 20. Chiefs

 21. BIG

 22. Renegades

 23. PENTA

 24. GODSENT

 25. EnVy Us

 26. Space Soldiers

 27. Tricked

 28. LDLC

 29. Singularity

 30. Kinguin

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze