Zmiany w kadrze Słowacji tuż przed inauguracją Ligi Światowej

Siatkówka
Zmiany w kadrze Słowacji tuż przed inauguracją Ligi Światowej
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Tuż przed startem Ligi Światowej do zmian na stanowisku pierwszego trenera doszło w reprezentacji Słowacji. Miejsce Miroslava Palguta zajął jego dotychczasowy asystent, Andrew Kravarik.

- Nie była to łatwa decyzja. Rozważyliśmy wszystkie „za” i „przeciw” i doszliśmy do wniosku, że nasza kadra potrzebuje nowego impulsu. Powodem zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca była słaba postawa naszych siatkarzy podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Słowacy wywalczyli awans do kolejnych kwalifikacji mundialu, ale zespół czeka trudny czas. Niedługo rozpocznie się Liga Światowa, potem kolejne kwalifikacje do mistrzostw świata i mistrzostwa Europy. Zespół przejmie Andrew Kravarik, który będzie miał ciężkie zadanie, ale wierzymy, że sobie poradzi. Ma duże doświadczenie, ostatnio pracował jako asystent, więc uważamy że jest gotowy do pełnienia roli pierwszego trenera - powiedział Lubor Halanda, prezes Słowackiej Federacji Siatkówki, cytowany w serwisie svf.sk.

 

Miroslav Palgut, który w przeszłości był trenerem BBTS-u Bielsko-Biała, reprezentację Słowacji prowadził od marca 2016. Z drużyną wywalczył m.in. awans na mistrzostwa Europy 2017, a przed rokiem w Lidze Światowej II Dywizji zespół pod jego kierownictwem zajął 8. lokatę.

 

Słowacy tegoroczną Ligę Światową II Dywizji zainaugurują w dniach 2-4 czerwca w Popradzie, meczami przeciwko Japonii, Australii i Portugalii. Następnie zmierzą się w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, a od 24 sierpnia zagrają na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce. W grupie B, która swoje spotkania rozegra w Szczecinie zmierzą się z reprezentacjami Czech, Niemiec i Włoch.

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie