Reprezentant Kanady w ONICO Warszawa

Siatkówka
Reprezentant Kanady w ONICO Warszawa
fot. Lukasz Grochala/Cyfrasport

Sharone Vernon-Evans od przyszłego sezonu będzie atakującym ekipy ONICO Warszawa. Młody Kanadyjczyk związał się ze stołecznym klubem dwuletnią umową.

– To prawdziwy brylant – powiedział o siatkarzu Paweł Zagumny, dyrektor sportowy klubu z Warszawy. – Ma doskonałe warunki fizyczne i – jak na swój wiek – niezłą technikę. Jestem przekonany, że wiele wniesie do naszej drużyny. Już niebawem o Sharonie będzie głośno. Kibice zobaczą go w akcji podczas meczów Ligi Światowej w barwach reprezentacji Kanady – dodał.

 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z ONICO Warszawa i przeprowadzam się do Polski – skomentował Sharone Vernon-Evans. – Polska to idealne miejsce, żeby rozpocząć zawodową karierę. Już nie mogę doczekać się nowego sezonu. Dam z siebie wszystko – zapewnił.

 

Dla niespełna 18-letniego atakującego kontrakt z ONICO Warszawa jest pierwszym w zawodowej lidze. Wcześniej występował w rodzimej lidze w zespole Pakmen Volleyball Club.

 

Mierzacy 202 cm wzrosu Vernon-Evans dysponuje niesamowitym wyskokiem, piłkę w ataku "łapie" na wysokości aż 382 cm.

 

 – Liczymy, że nasz nowy zawodnik będzie postrachem blokujących ze wszystkich zespołów PlusLigi – żartowała Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. – Cieszę się, że podpisaliśmy umowę. Witamy w klubie! – zakończyła.

 

Młody Kanadyjczyk przez ostatnie dni przebywał w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie wspólnie z reprezentacją swojego przygotowywał się do rozgrywek Ligi Światowej.

ask, Polsat Sport, onicowarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze