Liga Światowa: Polska – Włochy. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkówka
Liga Światowa: Polska – Włochy. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie
fot. FIVB

Reprezentacja Polski dobrze rozpoczęła rozgrywki Ligi Światowej, w drugim pojedynku podopieczni Ferdinando de Giorgiego zagrają z odmłodzoną reprezentacją Włoch. Transmisja meczu Polska - Włochy od 14:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Polacy na początek Ligi Światowej stoczyli trudny pojedynek z reprezentacją Brazylii. W niezwykle ciekawym spotkaniu zaprezentowali się prawie wszyscy powołani zawodnicy, w tym młodzi Śliwka, Muzaj i Lemański. Trener de Giorgi był w komfortowej sytuacji, rotowanie składem przynosiło oczekiwane efekty.

 

- Był to naprawdę ciężki mecz, Brazylia grała konsekwentnie. Udało się nam jakoś przełamać ten napór, dobrze zagraliśmy blok-obrona i wykorzystaliśmy wiele kontrataków. Ciężko na gorąco wszystko przeanalizować, ale jesteśmy zadowoleni z tego, jak to wyglądało. Podnieśliśmy się w trudnej sytuacji - powiedział po meczu Aleksander Śliwka, przyjmujący reprezentacji Polski.

 

Kadra Włoch, podobnie jak kadra Polski, przeszła wiele zmian. Przede wszystkim niedawno zmienił się trener – przed igrzyskami kadrę przejął Gianlorenzo Blengini. Oprócz tego, odmieniony został skład reprezentacji. W kadrze zabrakło między innymi dwóch wielkich gwiazd: Osmany’ego Juantoreny i Ivana Zaytseva. W swoim pierwszym meczu Włosi pokazali niezłą formę i pokonali Irańczyków bez straty seta.

 

Polakom z Włochami zawsze grało się bardzo trudno. Na ostatnich 5 rozegranych spotkań Polacy wygrali aż cztery, jednak w ostatnim górą byli zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego. Było to podczas Pucharu Świata. Polacy, po tej przegranej, zajęli trzecie miejsce i nie dostali się na igrzyska.

 

W niedzielę Polacy zagrają z Iranem (17.00). W kolejnym tygodniu Polacy polecą do Warny, a następnie przed własną publicznością zaprezentują się w Katowicach (15 czerwca) i Łodzi (17 i 18 czerwca).

 

Transmisja studia przed meczem Polska - Włochy od 13:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Początek spotkania o 14:00.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze