ME w kajakarstwie górskim: Zwolińska na dziewiątym miejscu

Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) zajęła dziewiąte miejsce w slalomie K1 mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim, które w niedzielę zakończyły się w słoweńskiej miejscowości Tacen. Zwyciężyła Austriaczka Corinna Kuhnle.

Zwolińska, ubiegłoroczna mistrzyni świata i Europy juniorek, była jedyną reprezentantką Polski startującą w osatnim dniu zawodów. Natalia Pacierpnik, olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro, oraz Joanna Mędoń-Polaczyk odpadły w piątkowych kwalifikacjach, podobnie jak kanadyjkarze Piotr Szczepański, Grzegorz Hedwig i Kacper Sztuba w C1.

Bilans mistrzostw Europy jest mimo to korzystny dla biało-czerwonych, którzy zdobyli pięć medali, w tym pierwsze w historii w konkurencji K1 mężczyzn: w sobotę po złoto sięgnął Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), a po srebro Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa). Ponadto srebrny medal wywalczyli bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (obaj AZS AWF Kraków) w C2, a w rywalizacji drużynowej - srebrny kanadyjkarze w C2 i brązowy kajakarze w K1.