UFC 212: Kowalkiewicz uduszona przez Gadelhę

Sporty walki
UFC 212: Kowalkiewicz uduszona przez Gadelhę
fot. Youtube

Karolina Kowalkiewicz (10-2, 1 KO, 2 SUB) przegrała już w pierwszej rundzie z Claudią Gadelhą (15-2, 2 KO, 7 SUB) w drugiej walce wieczoru gali UFC 212 w Rio de Janeiro. Polka została poddana duszeniem zza pleców na początku czwartej minuty pojedynku.

Dla Karoliny Kowalkiewicz pojedynek w Rio de Janeiro podczas gali UFC 212 mógł być przepustką do kolejnej walki mistrzowskiej w kategorii słomkowej. Po drugiej stronie oktagonu zameldowała się jednka Claudia Gadelha, która dotychczas, podobnie jak Kowalkiewicz, przegrała tylko z Joanną Jędrzejczyk.

Początkowe sekundy pojedynku wyglądały obiecująco w stójce, ale można było się spodziewać, że Brazylijka w swoim stylu poszuka sprowadzenia walki do parteru. Już pierwsza próba obalenia okazała się skuteczna. Gadelha szybko zdobyła plecy Kowalkiewicz i na początku czwartej minuty skutecznie zapięła duszenie zza pleców. Polka po chwili musiała poddać walkę...

Gadelha miała okazję dwukrotnie mierzyć się z aktualną mistrzynią kategorii słomkowej UFC Joanną Jędrzejczyk. Czy dojdzie do trzeciego starcia z popularną "JJ"?

- Na razie skupiam się na przeprowadzce do Albuquerque i to jest dla mnie najważniejsze. Chcę w spokoju to zrobić i nie wybiegam myślami w przyszłość - powiedziała po walce Gadelha.

Claudia Gadelha (15-2, 2 KO, 7 SUB) pokonała Karolinę Kowalkiewicz (10-2, 1 KO, 2 SUB) przez duszenie zza pleców (Runda 2; 3:03)

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze