Kubica będzie testował bolid F1!

Moto
Kubica będzie testował bolid F1!
fot. PAP

Według informacji branżowego portalu "Italia Racing" Robert Kubica ma we wtorek 6 czerwca zasiąść za kierownicą bolidu F1. Polski kierowca ma uczestniczyć w testach bolidu Renault na torze w Walencji.

Renault testuje teraz w Walencji nowe rozwiązania, a najbardziej zaangażowany w testy jest aktualny kierowca rezerwowy Renault Siergiej Sirotkin. Według "Italia Racing" w Hiszpanii jest jednak nie tylko Rosjanin, ale również kierowca z Polski. A konkretnie Robert Kubica, który za sterami bolidu F1 nie zasiadał od 2011 roku.

Wtedy polski rodzynek w świecie F1 uległ wypadkowi podczas jednego z włoskich rajdów, a liczne urazy uniemożliwiły mu dalszą jazdę w "królowej sportów motorowych". Kubica jeździł jednak dalej w rajdach i liczył, że zrehabilituje rękę na tyle, by mógł kiedyś jeszcze ścigać się na torze. Teraz ma dostać szansę jazdy w bolidzie z 2012 roku.

Wtedy samochód należał do Lotusa, który został jednak przejęty przez Renault. Polak ma testować bolid właśnie dla wojego byłego pracodawcy. Kubica, według informacji "Italia Racing", ma wyjechać na tor w Walencji we wtorek.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze