Wicemistrzyni olimpijska wzmocniła skład Chemika Police

Siatkówka
Wicemistrzyni olimpijska wzmocniła skład Chemika Police
fot. Chemik Police

Bianka Busa podpisała kontrakt z Chemikiem Police. 22-letnia Serbka gra na pozycji przyjmującej. Karierę rozpoczęła w Vizurze Belgrad, z którą dwukrotnie wygrała mistrzostwo kraju, Puchar Serbii i dwa Superpuchary.

W minionym sezonie występowała w lidze włoskiej. Broniła barw  Montichiari. Busa jest reprezentantką Serbii. Wzięła udział m.in. w ostatnich igrzyskach olimpijskich, gdzie wraz z drużyną narodową sięgnęła po srebrny medal. Zdobyła również brąz mistrzostw Europy i srebro w Pucharze Świata.

 

– Niedawno skończyłyśmy turniej eliminacyjny z reprezentacją Serbii. Wywalczyłyśmy kwalifikację, co mnie cieszy. Czeka nas jeszcze trochę grania z kadrą, potem chwila przerwy i przyjeżdżam do Polic, do nowego klubu. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się podpisać kontrakt z tak renomowaną drużyną. Popytałam wśród znajomych, wszystkie poleciły mi grę w Policach, dlatego z niecierpliwością czekam na początek sezonu ligowego – powiedziała Busa.

 

Serbska przyjmująca to trzecia siatkarka, która dołączyła do drużyny mistrza Polski w przerwie letniej. Wcześniej Chemik podpisał kontrakty z Alex Holston i Sladjaną Mirković.

RM, Chemik Police - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze