Montreux Volley Masters: Porażka Polek na inaugurację turnieju

Reprezentacja Polski poniosła porażkę 1:3 z reprezentacją Brazylii w pierwszym spotkaniu towarzyskiego turnieju Montreux Volley Masters. W środę kolejnymi rywalkami Polek będzie reprezentacja Tajlandii.

Początek spotkania należał do reprezentantek Polski, które rzopoczęły punktowym blokiem , jednak Brazylijki po chwili wyszły na prowadzenie. Wyróżniającą się zawodniczką w ekipie Jacka Nawrockiego była Natalia Mędrzyk, która wiodła prym w ataku naszego zespołu. Ważnym elementem w polskiej drużynie była gra blokiem, gorzej jednak wyglądała gra w ataku i na drugą przerwę techniczną rywalki schodziły z trzema "oczkami" przewagi. W końcówce jednak dwukrotnie pomyliła się Malwina Smarzek, a seta skutecznym atakiem za polski blok zakończyła Tandara.

Drugą partię ponownie dobrze rozpoczęły Polki i one też powiększały swoją przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły mając cztery punkty przewagi (8:4). Później głównie błędy w ataku sprawiły, że przewaga naszych reprezentantek zmalała (13:12). Jednak ważne punkty zagrywka zdobyła m. in. Mędrzyk. O zwycięstwie w końcówce zadecydowała skuteczna gra blokiem, a Polki zwyciężyły do 21.

Przed rozpoczęciem trzeciej partii trener Jacek Nawrocki dokonał zmian. Na boisku pojawiły się  Patrycja Polak i Małgorzata Jasek, a polskie siatkarki na początku tej partii znów wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Brazylijki tym razem szybko zniwelowały straty i po chwili to one wyszły na prowadzenie. Jednak błędy własne sprawiły, że Polki doprowadziły do remisu. Po zaciętej końcówce lepsze okazały się jednak rywalki, które zwyciężyły do 23.

Czwarta partia to od początku walka punkt za punkt. Po pierwszej przerwie technicznej przewagę osiągnęły polskie siatkarki. Błędy sędziów sprawiły, że w szeregi polskich zawodniczek wkradła się nerwowość i Brazylijki odrobiły straty, a chwilę później wyszły na prowadzenie. Polki walecznie w końcówce doprowadziły do remisu i po niezwykle zaciętej walce ostatecznie przegrały 24:26.

W środę kolejnymi rywalkami Polek w turnieju Montreux Volley Masters będzie reprezentacja Tajlandii.

Polska - Brazylia - 1:3 (20:25; 25:21; 23:25; 24:26)

Dziękujemy za uwagę.

Polska - Brazylia 1:3, 24:26 - Zablokowana Mędrzyk. Koniec. Brazylijki wygrywaja 3:1.

Polska - Brazylia 1:2, 24:25 - Myli sie w ataku Smarzek... Kolejna piłka meczowa

Polska - Brazylia 1:2, 24:24 - Mylą się Brazylijki. Remis!

Polska - Brazylia 1:2, 15:17 - Kolejny punktowy serwis Canarinhos

Polska - Brazylia 1:2, 15:16 - Siatki dotyka Joanna Wołosz... Brazylia na prowadzeniu

Polska - Brazylia 1:2, 15:15 - As serwisowy Brazylijek

Polska - Brazylia 1:2, 14:13 - Zniwelowały staty Brazylijki

Polska - Brazylia 1:2, 14:12  Polki miały szansę na powiększenie przewagi, jednak błąd popełnili sędziowie...

Polska - Brazylia 1:2, 13:10, Punktowy blok Polek!

Polska - Brazylia 1:2, 11:9, Błąd Brazylijek

Polska - Brazylia 1:2, 8:7 - Skuteczny atak Smarze. Przerwa techniczna

Polska - Brazylia 1:2, 6:6 - Skuteczny atak Carol

Polska - Brazylia 1:2, 5:4 - Skutecznie Smarzek z prawego skrzydła

Polska - Brazylia 1:2, 4:4 - Zablokowana Smarzek

Polska - Brazylia 1:2, 3:2 - Skuteczny blok Polek

Polska - Brazylia 1:1, 23:25 - Pogubiła sie Kąkolewska w obronie. Koniec trzeciej partii

Polska - Brazylia 1:1 22:24 - Amanda z lewego skrzydła. Piłka setowa

Polska - Brazylia 1:1, 22:23 - Pomylka Tandary w ataku

Polska - Brazylia 1:1, 20:21 - Blok Kąkolewskiej!

Polska - Brazylia 1:1, 19:20 - Skutecznie w ataku Smarzek

Polska - Brazylia 1:1, 18:20 - Atak Brazylijek z drugiej linii

Polska - Brazylia 1:1, 18:19 - Dłgiej wymiany nie kończy Grajber.

Polska - Brazylia 1:1, 17:17 - Myli sie w ataku Tandara! Straty zniwelowane

Polska - Brazylia 1:1, 15:16 - Punktowa zagrywka Kąkolewskiej!

Polska - Brazylia 1:1, 8:12 - Efimienko atakuje po antence

Polska - Brazylia 1:1, 8:11 - Brazylijki powiększaja przewagę, skuteczny atak Tandary.

Polska - Brazylia 1:1, 7:8 - Blok Brazylijek. Przerwa techniczna

Polska - Brazylia 1:1, 7:6 - Skutecznie w ataku Mędrzyk

Polska - Brazylia 1:1, 4:4 - Brazylijki zniwelowały starty. Remis

Polska - Brazylia 1:1, 4:2 - Długa akcja zakończona przez Brazylijki.

Polska - Brazylia 1:1, 3:0 - Świetne otwarcie Polek!

Polska - Brazylia 1:1, 25:21 - Mylą się Brazylijki w przyjęciu! Mamy remis w tym spotkaniu!

Polska - Brazylia 0:1, 24:21 - Myli się Natalia w ataku! Piłka setowa dla Polek!

Polska - Brazylia 0:1, 22:20 - Skuteczny blok Polek!

Polska - Brazylia 0:1, 21:20 - Atak ze środka Brazylijek

Polska - Brazylia 0:1, 20:18 - Teraz skuteczne kiwka ze środka Kąkolewskiej

Polska - Brazylia 0:1, 19:18 - Kolejna kiwka Brazylijek wpada w boisko po straonie naszych repreznetantek

Polska - Brazylia 0:1, 18:17 - Efimienko posyła zagrywkę w aut

Polska - Brazylia 0:1, 17:16 - Punktowa zagrykwa Adenizii

Polska - Brazylia 0:1, 17:14 - Kolejny skuteczny atak, z lewego skrzydła Grajber

Polska - Brazylia 0:1, 16:14 - Dobra zagrywka Mędrzyk pozwala naszym zawodniczkom na wyprowadzenie skutecznej kontry. Odzyskujemy dwupunktową przewagę.

Polska - Brazylia 0:1, 14:14 - Zablokowana Bociek. Remis

Polska - Brazylia 0:1, 13:12 - Kiwka Brazylijek wpada w nasze boisko

Polska - Brazylia 0:1, 12:10 - Atak w siatkę Drussyli

Polska - Brazylia 0:1, 10:9 - Przewaga Polek zniwelowana, punkt Roberty z zagrywki

Polska - Brazylia 0:1, 10:8 - Kolejna długa akcja dla Brazylijek. Myli sie w ataku Smarzek.

Polska - Brazylia 0:1, 10:5 - As serwisowy Efimienko

Polska - Brazylia 0:1, 8:5 - Zablokowana Smarzek.

Polska - Brazylia 0:1, 8:4 - Punktowy atak Mędrzyk.

Polska - Brazylia 0:1, 6:2 - Polki powiększają przewagę, ze skrzydła skutecznie Mędrzyk. Czas dla Brazylii

Polska - Brazylia 0:1, 4:2, Świetne rozegranie Wołosz, konczy ze środka Kąkolewska

Polska - Brazylia 0:1, 3:1 - Punktowa zagrywka Smarzek!

Polska - Brazylia 0:1, 2:1 - Odważnie Monika Bociek z lewego skrzydła.

Polska - Brazylia 0:1, 1:0 - Polki dobrze otworzyły druga partię.

Polska - Brazylia 0:1, 20:25 - Tandara wciska piłkę między blok a siatkę. Pierwszy set dla Brazylii

Polska - Brazylia 0:0, 20:24 - Psuje zagrywke Smarzek, piłka setowa dla Brazylii

Polska - Brazylia 0:0, 23:19 - Smarzek zablokowana na lewym skrzydle

Polska - Brazylia 0:0, 19:22 - Kąkolewska skutecznie ze środka.

Polska - Brazylia 0:0, 18:22 - Kolejna długa wymiana. Tym razem Tandara skutecznie.

Polska - Brazylia 0:0, 18:21 - Zablokowana Tandara!

Polska - Brazylia 0:0, 17:21 - Przechodzącą piłkę wykorzystują Brazylijki. Czas.

Polska - Brazylia 0:0, 17:19 - Bardzo dobra zagrywka Mędrzyk, ponownie odrabiamy straty

Polska - Brazylia 0:0, 14:19 - Długa akcja i obrony z obu stron. Ostatecznie Brazylijki wykorzystały kontratak

Polska - Brazylia 0:0, 13:16 - Topnieje przewaga rywalek, najpierw błąd techniczny, teraz skuteczny blok Polek

Polska - Brazylia 0:0, 11:16 - Udana akcja Mędrzyk po przerwie, przedziera sie przez blok rywalek

Polska - Brazylia 0:0, 10:16 - Udany atak z drugiej linii rywalek, przerwa techniczna

Polska - Brazylia 0:0, 9:14 - odskoczyły Brazylijki, z lewego ataku myli się Mędrzyk

Polska - Brazylia 0:0, 9:11 - Pogubiły się nasze siatkarki, Bardzo dobrą zagrywke wykonała Efimienko, lecz nasze siatkarki pogubiły sie w kontrze i Brazylijki wykorzystały swoja sytuację

Polska - Brazylia 0:0, 7:10 - Efimienko zablokowana

Polska - Brazylia 0:0, 7:9 - Mędrzyk po bloku Brazylijek

Polska - Brazylia 0:0, 6:8 - Przerwa techniczna

Polska - Brazylia 0:0, 6:7 - Polki nie pozwalaja Brazylijkom na powiekszenie przewagi. Świenie Natalia Mędrzyk

Składy wyjściowe:

Polska: Kąkolewska, Efimienko, Bociek, Wołosz, Mędrzyk, Smarzek, Witkowska (libero) oraz Krzos (libero).
Brazylia: Caixeta, Adenizia, Pereira, Ratzko, A. Da Silva, Costa, Pinto (libero)

Polska - Brazylia 0:0, 3:2 - Polki po raz kolejny zatrzymuja Brazylijki blokiem. Udanie Agnieszka Kąkolewska.

Polska - Brazylia 0:0, 1:0 - Polki zaczęły od punktowego bloku!

Polska – Brazylia: Zaczynamy!

Obie ekipy już na parkiecie.

Reprezentantki Polski po porannym treningu były w dobrych nastrojach.

Montreux Volley Masters: Polska - Brazylia. Transmisja w Polsacie Sport

Reprezentacja Brazylii będzie pierwszym rywalem polskich siatkarek w fazie grupowej prestiżowego turnieju Montreux Volley Masters. Transmisja meczu Polska - Brazylia w Polsacie Sport. Towarzyski turniej w szwajcarskim Montreux rozgrywany jest od 1984 roku. Polki powracają tu po siedmiu latach przerwy, po raz ostatni wystąpiły w 2010 roku i zajęły piąte miejsce.

Zakończyło się już pierwsze spotkanie turnieju: w grupie A Chinki pokonały gospodynie Szwajcarki 3:0.

Początek pierwszego meczu Polek o 18:45.

Witamy w relacji na żywo ze spotkania Polska - Brazylia turnieju towarzyskiego Montreux Volley Masters.