Nowa środkowa w Developresie SkyRes Rzeszów

Siatkówka
Nowa środkowa w Developresie SkyRes Rzeszów
fot. Andrzej Talar/Cyfrasport

Monika Ptak w przyszłym sezonie zagra w barwach Developresu SkyRes Rzeszów. 27-letnia środkowa podpisała dwuletni kontrakt.

Mierząca 187 cm wzrostu środkowa swoja przygodę z siatkówką rozpoczęła w swoim rodzinnym mieście - Częstochowie. W 2005 roku zawodniczka przeniosła się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, a następnie do PTPS-u Piła. Od 2013 roku reprezentowała barwy Impelu Wrocław, z którym zdobyła srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.  


W 2012 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski, została powołana przez trenera Alojzego Świderka na Turniej Kwalifikacyjny na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Wcześniej grała we wszystkich kategoriach młodzieżowych kadry. Ma na swoim koncie wicemistrzostwo i mistrzostwo Mistrzostw Europy Wschodniej Kadetek (2006) i Juniorek (2007).


Ptak jest drugą zawodniczka, która w przyszłym sezonie dołączy do druzyny brązowych medalistek Orlen Ligi. Wcześniej z Atomu Trefl Sopot do Rzeszowa przeniosła się rozgrywająca, Natalia Gajewska. Umowy z Developresem przedłużyły Adela Helić, Anna Kaczmar, Katarzyna Warzocha i Magdalena Hawryła, Ewa Śliwińska i Klaudia Kaczorowska i Lucyna Borek. Z klubem pożegnały się także: Joanna Nickowska, Patrycja Flakus, Karolina Szczygieł, Karolina Szymańska i Mirosława Paskowa.

ask, Polsat Sport, developres.rzeszow.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze