Surowe kary dla Peszki, Jevticia i Ruchu Chorzów

Piłka nożna
Surowe kary dla Peszki, Jevticia i Ruchu Chorzów
fot. PAP

Obradująca w środę Komisja Ligi Ekstraklasy SA zawiesiła piłkarza Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę na cztery mecze, a Darko Jevtica z Lecha Poznań - na trzy. Ponadto podjęto decyzję m.in. o zamknięciu stadionu Ruchu na dwa spotkania.

Peszko otrzymał czerwoną kartkę w niedzielnym meczu 37. kolejki Legii Warszawa z Lechią (0:0) za - jak oświadczyła Komisja Ligi - "faul narażający zdrowie przeciwnika". W konsekwencji na pomocnika gdańskiego klubu nałożono karę dyskwalifikacji w czterech meczach ekstraklasy.

 

Na trzy spotkania został zawieszony Jevtic. Piłkarz Lecha zobaczył czerwoną kartkę za faul w meczu 37. kolejki z Jagiellonią w Białystoku (2:2).

 

Komisja Ligi nałożyła również kary na kilka klubów. Najsurowszą otrzymał Ruch Chorzów, który niedawno spadł z ekstraklasy. Jak poinformowano w komunikacie Komisji Ligi, w związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz nieodpowiednią organizacją meczu z Górnikiem Łęczna w 37. kolejce (2:2) "na klub z Chorzowa nałożono kary: finansową wysokości 60 tysięcy złotych, zamknięcia stadionu w dwóch meczach mistrzowskich oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców w rozgrywkach mistrzowskich do końca 2017 roku".

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze