Tratnik wygrywa prolog Tour de Slovaquie

Inne
Tratnik wygrywa prolog Tour de Slovaquie
fot. Cyfrasport

Jan Tratnik wygrał prolog wyścigu Tour de Slovaquie i został pierwszym liderem tej imprezy. Łącznie aż 4 kolarzy CCC Sprandi Polkowice uplasowało się w czołowej “10”, a Piotr Brożyna objął prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej.

„Pomarańczowi” przystąpili do zmagań, podobnie jak pozostałe ekipy, w 6-osobowym składzie. Praktycznie każdy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice po swoim przejeździe plasował się w czołówce. Przez długi czas na prowadzeniu był Piotr Brożyna – z czasem 5:03 - ale potem jego wynik pobił Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli), notując 4:58.

 

Chwilę później na „gorące krzesło” usiadł Josef Cerny (Elkov-Author), ale nie zagrzał na nim długo miejsca. Jan Tratnik „wykręcił” zdecydowanie najlepszy rezultat – 4:43, pokonując Czacha aż o 7 sekund. Nikt nie był już później w stanie pojechać szybciej, więc Słoweniec mógł na podium świętować triumf etapowy i odebrać koszulkę lidera wyścigu.

 

Nie wiedziałem czego się spodziewać, gdyż przez ostatnich kilka dni czułem bardzo duże zmęczenie po Giro d’Italia. Gdyby ktoś mi powiedział dziś rano, że zdołam sięgnąć po zwycięstwo w prologu trudno byłoby mi uwierzyć – opowiadał Jan Tratnik. – Przed samym prologiem starałem się już nie myśleć o zmęczeniu, tylko skupić na dobrej rozgrzewce i tym, by w wyścigu dać z siebie wszystko. Trasa mi odpowiadała - była techniczna, z kilkoma zakrętami, a ostatni kilometr prowadził pod górę. Sporo ryzykowałem, ale jak widać to ryzyko się opłaciło. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, tym bardziej, że jest to pierwszy mój triumf indywidualny w barwach CCC Sprandi Polkowice.

 

Był to wielki pokaz siły zawodników całego polkowickiego zespołu, gdyż aż 4 kolarzy uplasowało się w czołowej „10” - Piotr Brożyna był 5. obejmując prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej, Marcin Białobłocki 7., a Frantisek Sisr 9.

inf. prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie