10 tysięcy dolarów za siedemnastolatka? Epsilon nie komentuje

E-sport
10 tysięcy dolarów za siedemnastolatka? Epsilon nie komentuje
fot.

Jak podaje Jarek ‘DeKay’ Lewis, Epsilon eSports doszło do porozumienia z Endpoint. Szwedzka drużyna wykupiła Owena ‘smooyę’ Butterfielda za około $10,000.

Choć Epsilon nie skomentował doniesień, źródła bliskie portalowi Slingshotesports.com podają, że negocjacje miały być długie i wymagające. W końcu jednak zarząd Endpoint uległ Szwedom, którzy zagrozili zaniechania starań o Butterfielda. Ostatecznie siedemnastoletni Brytyjczyk trafi do skandynawskiego klubu za około $10,000.

 

Smooya jest młodym, niedoświadczonym jeszcze strzelcem, który pochwalić może się jednak sporym potencjałem. Swego czasu przyodział nawet trykot FlipSid3 Tactics i wystąpił razem z wschodnioeuropejską sekcją na iBUYPOWER Masters 2016. Owen dołączy do składu Fredrika ‘REZa’ Sternera, Fredrika ‘freddiegob’ Buö i André ‘BARBARRa’ Möllera. Epsilon potrzebuje więc jeszcze jednego zawodnika, by ostatecznie poradzić sobie z problemami kadrowymi, które zrodziła utrata Williama ‘Drakena’ Sundina na rzecz Ninjas in Pyjamas.

 

Nie wiemy również, co stanie się z REZem. Jeden z najbardziej perspektywicznych graczy w Szwecji jest podobno na celowniku NiP-u oraz GODSENT. Jego aktualni szefowie zgodzą się jednak na transfer do konkurencyjnego zespołu dopiero wtedy, gdy ten zdoła zapłacić za Sternera $200,000.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie