Montreux Volley Masters: Polska – Szwajcaria. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
Montreux Volley Masters: Polska – Szwajcaria. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP

Polskie siatkarki rozegrają kolejny mecz w szwajcarskim turnieju Montreux Volley Masters. W sobotnie popołudnie rywalkami Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Szwajcarii, która w swojej grupie przegrała wszystkie spotkania. Stawką tej rywalizacji jest podział miejsc 5-8 w klasyfikacji generalnej.

Niestety Polkom nie udało się awansować do półfinału zmagań Montreux Volley Masters. Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały dwa z trzech spotkań grupowych, ale to nie wystarczyło, aby dostać się do najlepszej czwórki rozgrywek. Nasze reprezentantki przegrały najpierw z Brazylią 1:3, ale potem uporały się z Tajlandią 3:1. W konfrontacji z Niemkami przegrywały już 0:2, ale kiedy nasze zachodnie sąsiadki zapewniły sobie po dwóch partiach awans z drugiego miejsca, wówczas Polki wykorzystały rozluźnienie rywalek i wygrały po tie-breaku. Przeciwko Szwajcarii jest zatem okazja, aby kontynuować dobrą passę, tym bardziej, że przeciwniczki nie prezentują się najlepiej.

 

Szwajcarki w swojej grupie mierzyły się kolejno z Chinkami, Holenderkami i Argentynkami. Tylko z tymi drugimi udało im się urwać jednego seta i z zerowym dorobkiem punktowym zajęły czwarte miejsce. Nie ulega wątpliwości, że podopieczne Jacka Nawrockiego będą zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji i postarają się odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu w tym turnieju, walcząc tym samym o piąte miejsce na koniec zmagań.

 

Mecz Polska – Szwajcaria o godz. 15:30 w Polsacie Sport News. 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze