Niezniszczalny Kubiak! Zaskakujący powrót kapitana

Siatkówka

Serca kibiców reprezentacji Polski zamarły, gdy w piątek, podczas meczu Polska – Bułgaria, groźnie wyglądającego urazu doznał Michał Kubiak. Kontuzja nie okazała się jednak taka poważna, jak początkowo przypuszczano. Kapitan reprezentacji Polski wrócił do gry już w kończącym turniej w Warnie meczu z Kanadą.

Kubiak doznał urazu stawu skokowego w trzecim secie piątkowego starcia z Bułgarią (2:3). Musiał opuścić boisko, nie zagrał już w tym spotkaniu, nie pojawił się na parkiecie również w kolejnym meczu Polaków, przeciwko reprezentacji Brazylii (1:3).

 

Wydawało się, że kapitan powróci do gry dopiero w następny weekend (15-18 czerwca), podczas turnieju, który zostanie rozegrany w Katowicach i Łodzi. Tymczasem trener Ferdinando De Giorgi skorzystał z jego usług już podczas kończącego turniej w Warnie meczu z Kanadą.

 

Kubiak zaprezentował się całkiem dobrze, był mocnym punktem reprezentacji Polski, która przełamała złą passę i wygrała to spotkanie 3:1. W dwóch pierwszych partiach pojawiał się na parkiecie jako zmiennik Bartosza Kurka, w dwóch kolejnych grał już od początku. W całym meczu zdobył 10 punktów (8 atak + 1 blok + 1 zagrywka).

 

Najciekawsze fragmenty występu Michała Kubiaka w meczu z Kanadą w załączonym materiale wideo.

RM, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze