PŚ w strzelectwie: Bartnik trzeci w Gabali

Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) zajął w azerbejdżańskiej Gabali trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w strzelaniu z karabinu na 50 m z trzech postaw. Triumfował Węgier Istvan Peni. Drugi był Chińczyk Zicheng Hui.

Legionista awansował do finału, z udziałem ośmiu najlepszych z czwartym wynikiem kwalifikacji.

W tej samej konkurencji wśród kobiet zwyciężyła Mengyao Shi (Chiny) ustanawiając wynikiem 459 pkt rekord świata juniorek.

Agnieszka Nagay (Społem Łódź) sklasyfikowana została na 19., Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) na 32., a Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) na 40. miejscu.

Biało-Czerwoni wystąpili w Gabali w trzech finałach. Wcześniej Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) była siódma w pistolecie na 25 metrów, a Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy) ósma w pistolecie pneumatycznym na 10 m.

Najlepiej spisali się strzelcy Chin, którzy zajęli cztery pierwsze, trzy drugie i jedno trzecie miejsce. Na podium stanęli zawodnicy z 18 krajów.