Rajkovic został trenerem ostrowian w październiku 2016 roku zastępując na tym stanowisku Zorana Sretenovica. Pod jego wodzą Stal, która sezon rozpoczęła od trzech porażek, zaczęła piąć się w górę ligowej tabeli, by ostatecznie rundę zasadniczą zakończyć na trzecim miejscu. W półfinale play off ekipa z południowej Wielkopolski musiała uznać wyższość Stelmetu Zielona Góra, a w meczu o brązowy medal dwukrotnie pokonała Energę Czarnych Słupsk. Stal po raz drugi w historii zajęła trzecią lokatę, wcześniej na podium stanęła w sezonie 2001/02.

"Trener Rajkovic był głównym autorem naszego tegorocznego dużego sukcesu. Dlatego nie było innego rozwiązania, niż jego pozostanie w naszym klubie. Nasze negocjacje nie były trudne. On pokochał Ostrów, to środowisko, naszych wspaniałych kibiców. Ten element na pewno znacząco pomógł mu w podjęciu decyzji. Mam nadzieję, że ten sukces nas poniesie i będzie tylko i wyłącznie lepiej" - powiedział prezes BM Slam Stali Paweł Matuszewski cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Asystentem Rajkovicia pozostanie Serb Marko Velickovic. Ważne kontrakty ze Stalą mają Łukasz Majewski oraz Mateusz Kostrzewski.