Tauron MKS Dąbrowa Górnicza bez Paszek

Siatkówka
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza bez Paszek
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Daria Paszek w przyszłym sezonie nie będzie już zawodniczką Tauronu MKS Dabrowa Górnicza. Kontrakt zawodniczki wygasł w maju – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Paszek, która do Dąbrowy Górniczej dołączyła przed początkiem sezonu 2016/2017 w minionych rozgrywkach Orlen Ligi rozegrała 26 spotkań i zdobyła 194 punkty, z czego 132 po atakach, 26 zagrywką i 36 blokami, a Tauron MKS zajął 5. lokatę na zakończenie sezonu.

 

Kontrakt 26-letnią zawodniczką wygasł w maju i nie został przedłużony.

 

Przyjmująca w swojej karierze reprezentowała m. in. Winiary Kalisz, AZS AWF Poznań, PTPS Piła, a także w Legionovii Legionowo. W swoim dorobki ma brązowy medal  mistrzostw Polski.

 

W 2014 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski i wywalczyła awans do mistrzostw Europy 2015.  Przez długi czas grała również w siatkówkę plażową, w której także święciła triumfy. Z Biało-Czerwonymi zdobyła brąz Ligi Europejskiej i srebrny medal Igrzysk Europejskich.

 

Paszek oprócz reprezentowania barw narodowych w hali, była także reprezentantką Polski w siatkówce plażowej.

 

Po sezonie z Tauronu MKS, poza Darią Paszek odeszły: Noris Cabrera, Helena Horka, Yael Castiglione, Kamila Ganszczyk i Anna Miros, a sportową karierę zakończyła Eleonora Dziękiewicz.

 

W drużynie pozostały Aleksandra Sikorska, Kinga Drabek i Marta Ciesiulewicz, a w kolejnym sezonie dołączą rozgrywająca Ewelina Tobiasz i atakująca Aleksandra Lipska.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze