El. MŚ 2018: Trener Storck nie straci pracy mimo blamażu z Andorą

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Trener Storck nie straci pracy mimo blamażu z Andorą
fot. PAP

Mimo niedawnej porażki z Andorą 0:1, uznanej przez media za najbardziej żenującą w historii, trenerem piłkarskiej reprezentacji Węgier pozostanie Niemiec Bernd Storck. Jego podopieczni praktycznie nie mają szans na awans do mistrzostw świata w 2018 roku.

"Zasługuje na drugą szansę" - powiedział prezes federacji Sandor Csanyi po spotkaniu ze Storckiem. Okazało się, że po wyjazdowym meczu z Andorą, rozegranym 9 czerwca, niemiecki szkoleniowiec podał się do dymisji, ale nie została ona przyjęta.

 

W miejscowych mediach nie brakowało ankiet dotyczących przyszłości szkoleniowca. Większych internautów opowiadała się za jego zwolnieniem.

 

54-letni Storck jest selekcjonerem Węgrów od lipca 2015 roku. Podczas Euro we Francji jego zespół dotarł do 1/8 finału, co było największym sukcesem reprezentacji od ponad 40 lat.

 

W tabeli grupy B el. MŚ 2018, po sześciu kolejkach, z kompletem 18 punktów prowadzi Szwajcaria. O trzy wyprzedza Portugalię i o 11 Węgry. Andora zajmuje przedostatnie, piąte miejsce - 4 pkt.

AG, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze