Niesamowity set podopiecznych Lozano! Wygrali partię do... 41 (WIDEO)

Reprezentacja Chin podczas trzeciego turnieju Ligi Światowej wygrała z Turcją 3:0. Choć wynik na to nie wskazuje, spotkanie było bardzo wyrównane. Najwięcej emocji przyniósł pierwszy set, który wygrali podopieczni Raula Lozano 43:41.

Drużyna byłego selekcjonera reprezentacji Polski niemal przez cały set musiała gonić przeciwnika. Zawodnicy z Państwa Środka przegrywali 19:22, ale zdołali się podnieść i doprowadzić do wyrównanej końcówki. Walka toczyła się na przewagi. Aż trzynaście piłek setowych mieli Chińczycy, a sześć Turcy. Partia trwała aż 43 minuty.

Nie jest to pierwszy tak wyrównany set w tegorocznej Lidze Światowej. W niedzielę, 11 czerwca, w meczu pomiędzy Katarem a Wenezuelą trzeci set zakończył się zwycięstwem Azjatów 45:43. Cały mecz wygrał Katar 3:1.

Chińczycy grają przed własną publicznością w Kunshan. W pierwszym spotkaniu tej grupy Australia pokonała Japonię 3:2. Mecz Chiny - Turcja gospodarze wygrali bez straty seta.

Chiny - Turcja 3:0 (43:41, 26:24, 25:21)