Euro U-21: Polska - Słowacja 1:2. Analiza Feddka i Łapińskiego

Marcin Feddek i Tomasz Łapiński chwilę po zakończeniu meczu Polska - Słowacja (1:2) pokusili się o analizę tego spotkania. Jakie wnioski wysnuli?

Do przerwy nie graliśmy tak, jak mieliśmy grać. Pretensje skierowane były przede wszystkim do skrzydłowych, m.in. do Przemysława Frankowskiego, który cały czas grał do tyłu. W pierwszej połowie nie wygrał bodajże żadnego pojedynku, a na treningach ćwiczył to praktycznie non stop. W drugiej połowie troszkę się rozhuśtał, miał sytuacje, ale to było za mało - wspomina Feddek.

Powtórze słowa innych ekspertów. Pod względem piłkarskim, wyszkolenia technicznego, swobody operowania piłką, Słowacy prezentowali się zdecydowanie lepiej. Być może przyczyną jest to, o czym powiedział trener Pavel Hapel: oni grali w eliminacjach, wiele razy wychodzili z trudnych sytuacji, są drużyną bardziej obytą ze stresem. I to było dzisiaj ewidentnie na boisku widać - stwierdził natomiast Iwan.

Cała analiza w załączonym materiale wideo.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.