Haumono przed PBN 7: Adamek jest mistrzem, ale jestem gotowy na takie wyzwanie

Sporty walki

Rywal Tomasza Adamka (50-5, 30 KO) już jest w Polsce. Solomon Haumono (24-3-2, 21 KO) w piątek wylądował na warszawskim Okęciu. - Cieszę się, że jestem w Polsce. Walka za tydzień, więc szybko muszę się przystosować do warunków. Na sobotę będę gotowy w 100 % - mówił Australijczyk tuż po przylocie do Polski.

Solomon Haumono już 24 czerwca zmierzy się z Tomaszem Adamkiem podczas gali Polsat Boxing Night - Nowe Rozdanie. Australijczyk w piątek przyleciał do Polski. - Cieszę się, że w końcu tu jestem. W końcu tu jestem i całe szczęście, że w jednym kawałku. Teraz przede mną wielkie wyzwanie. Jestem szczęśliwy i na sobotę będę gotowy - mówił po przylocie Haumono.

 

Australijczyk docenia klasę rywala, z którym wejdzie do ringu już za tydzień. Haumono zdaje sobie sprawę, że to dla niego ogromna szansa na ponowne wejście do ścisłej czołówki światowej pięściarskiej kategorii ciężkiej. - Tomek zawsze jest doskonale przygotowany do swoich występów i tym razem będzie na pewno tak samo. On jest urodzonym mistrzem. Dziękuję Bogu, że dostałem taką szansę. Zrobię wszystko, żeby się odpowiednio odwdzięczyć - dodał Australijczyk.

 

Haumono w samolocie spędził kilkadziesiąt godzin i długa podróż z pewnością była męcząca. Tydzień adaptacji do nowego otoczenia będzie jednak wystarczający, aby w sobotę 24 czerwca zaprezentować szczyt swoich umiejętności. - Muszę się teraz odpowiedni nastroić, bo nie zostało wiele czasu do walki. Krótka aklimatyzacja, przystosowanie się do klimatu i czas na walkę. Na sobotę będę w pełni gotowy - zakończył Haumono.

 

O gali PBN 7 - Nowe Rozdanie:

 

W walce wieczoru PBN 7 do ringu powróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej – Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który zmierzy się z australijskim królem nokautu Solomonem Haumono (24-3- 2, 21 KO).

 

Przed starciem "Górala" kibice zobaczą pojedynek byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), który zmierzy się z niepokonanym Turkiem Hiznim Altunkayą (29-0, 17 KO).

 

W Ergo Arenie po raz kolejny zaboksuje także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej ma przed sobą arcytrudne wyzwanie – jego rywalem w Gdańsku będzie niewygodny i mocno bijący Ismajił Siłłach (25-3, 19 KO), srebrny medalista mistrzostw świata w boksie olimpijskim.

 

W karcie walk nie zabrakło miejsca dla jednego z najbardziej perspektywicznych bokserów wagi super półśredniej na świecie Macieja Sulęckiego (24-0, 9 KO). "Striczu" będzie faworytem konfrontacji z Damianem Bonellim (24-1, 21 KO), ale Argentyńczyk z wielką przyjemnością pokrzyżuje plany Polaka.

 

MB Promotions nie zapomina również o promocji kobiecego pięściarstwa. 24 czerwca szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma świeżo upieczona mistrzyni świata Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO).

W Gdańsku zobaczymy również występy niepokonanych - Łukasza Wierzbickiego (12-0, 6 KO) w konfrontacji z Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO), a także świetnie rokującego i mocno bijącego Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Łukaszem Janikiem (28-3, 15 KO). Pikanterii karcie walk dodaje również rewanżowe starcie Norberta Dąbrowskiego (20-6- 1, 8 KO) z Robertem Talarkiem (17-12- 2, 11 KO).

 

Bilety na galę PBN 7 dostępne na ebilet.pl.

 

Zamów PPV na galę PBN 7 w jakości HD!

Igor Marczak, Polsat Sport, MB Promotions
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie