Final Six Ligi Światowej bez Polaków

W ostatnim spotkaniu fazy interkontynentalnej tegorocznej edycji Ligi Światowej polscy siatkarze przegrali 1:3 ze Stanami Zjednoczonymi. Taki wynik oznacza, że podopieczni Ferdinando De Giorgiego nie zagrają w turnieju Final Six w Brazylii.

Po czwartkowej klęsce 0:3 w starciu z Rosjanami w katowickim Spodku, sytuacja polskich siatkarzy nie wyglądała najlepiej. Poprawiła ją zdecydowana wygrana 3:0 w sobotę z Iranem w Łodzi. Polacy mieli wszystko w swoich rękach: by zakwalifikować się do turnieju finałowego, powinni pokonać ekipę Stanów Zjednoczonych w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej. Amerykanie, by zachować szansę na awans musieli w Łodzi wygrać za trzy punkty. Brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ograli gospodarzy w czterech setach.

Konfrontacja Polaków z Amerykanami była nerwowa po obu stronach siatki; w grze wiele było błędów i chaotycznych akcji. Premierową odsłonę wygrali Polacy, po zaciętej rywalizacji na przewagi. Siatkarze USA mieli kilka piłek setowych, Polacy – więcej szczęścia. Wynik tej partii ustaliły dwa asy serwisowe Mateusza Bieńka (31:29).

Kolejne sety nie ułożyły się już jednak po myśli siatkarzy trenera De Giorgiego. W drugim nie mieli wiele do powiedzenia i przegrali 17:25. Słabsze przyjęcie, nieskończone ataki i mniej błędów własnych po stronie rywali miały decydujący wpływ na przebieg tej partii. W trzeciej odsłonie Polacy mieli wyraźną przewagę na obu przerwach (8:5, 16:12), a mimo to rywale zdołali w końcówce odrobić straty (21:21) i wygrać walkę na przewagi (25:27). W czwartej partii gospodarze, mimo ambitnej postawy, nie byli już w stanie odwrócić losów meczu i  ulegli 20:25. Polacy stracili szansę na miejsce w czołowej szóstce, Amerykanie przedłużyli swe nadzieje na wyjazd do Brazylii. MVP: Carson Clark.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w Łodzi Rosja ograła 3:0 Iran i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego. W Dywizji I Ligi Światowej gra 12 reprezentacji. W turnieju finałowym, który od 4 do 8 lipca zostanie zorganizowany w Kurytybie, zagra sześć czołowych ekip, wśród nich gospodarz imprezy – Brazylia.

Polska - USA 1:3 (31:29, 17:25, 25:27, 20:25)

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek - Paweł Zatorski (libero) oraz Artur Szalpuk, Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Bartosz Kurek.

USA: Taylor Sander, Jeffrey Jendryk, Micah Christenson, Carson Clark, Torey Defalco, David Smith – Erik Shoji (libero) oraz Garrett Muagututia, Kawika Shoji, Jake Langlois.

Mecz zakończony
POLSKA
1:3
USA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – USA 1:3 (31:29, 17:25, 25:27, 20:25) Maciej Muzaj zaserwował w siatkę. Final Six nie dla Polaków. Amerykanie zachowali szansę na wyjazd do Brazylii. MVP: Carson Clark.

POLSKA – USA 1:2, 19:24 Michał Kubiak w aut. Piłka meczowa dla ekipy USA.

POLSKA – USA 1:2, 19:22 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – USA 1:2, 18:22 Carson Clark tym razem skutecznie.

POLSKA – USA 1:2, 18:21 Carson Clark pomylił się w ataku.

POLSKA – USA 1:2, 17:21 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

POLSKA – USA 1:2, 16:21 Amerykanie idą po zwycięstwo.

POLSKA – USA 1:2, 16:20 Taylor Sander - as serwisowy.

POLSKA – USA 1:2, 16:19 Autowy atak Macieja Muzaja.

POLSKA – USA 1:2, 16:18 Micah Christenson przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – USA 1:2, 15:18 Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – USA 1:2, 15:17

Liga Światowa: Polska - USA. Wybierz najlepszego polskiego siatkarza

Podopiecznie Ferdinando De Giorgiego walczą ze Stanami Zjednoczonymi w meczu Ligi Światowej. Jeśli wygrają, wywalczą awans do Final Six. Poniżej możecie głosować na najlepszego polskiego siatkarza w tym meczu.

POLSKA – USA 1:2, 15:16 Punkt różnicy na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – USA 1:2, 15:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – USA 1:2, 14:14 Michał Kubiak - as serwisowy (110 km/h)! Polacy odrobili straty!

POLSKA – USA 1:2, 12:13 Skuteczny atak Michała Kubiaka! Polacy złapali kontakt z rywalami.

POLSKA – USA 1:2, 10:13 Przestrzelony atak Bartosza Kurka.

POLSKA – USA 1:2, 9:12 Michał Kubiak skutecznie zaatakował z lewego skrzydła.

POLSKA – USA 1:2, 8:12 Punkt za punkt przy przewadze Amerykanów.

POLSKA – USA 1:2, 7:11 Garrett Muagututia popisał się skutecznym atakiem po prostej.

POLSKA – USA 1:2, 7:9 David Smith zaatakował w aut.

POLSKA – USA 1:2, 6:9 Micah Christenson przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – USA 1:2, 5:8 Skuteczny atak Bartosza Kurka, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – USA 1:2, 4:8 Cztery punkty straty Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – USA 1:2, 4:7 Skutecznie na środku Bartłomiej Lemański.

POLSKA – USA 1:2, 3:7 Garrett Muagututia - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – USA 1:2, 3:6 Skuteczny blok Amerykanów.

POLSKA – USA 1:2, 3:5 Dawid Konarski zaatakował w antenkę.

POLSKA – USA 1:2, 3:4 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – USA 1:2, 2:1 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

POLSKA – USA 1:2, 1:1 Bartosz Kurek przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – USA 1:2, 1:0 Bartosz Kurek na boisku. Rozpoczął się set numer cztery.

POLSKA – USA 1:2 (31:29, 17:25, 25:27) David Smith asem serwisowym zakończył seta. Polacy nad przepaścią...

POLSKA – USA 1:1, 25:26 Pomylił się w ataku Dawid Konarski. Piłka setowa dla ekipy USA.

POLSKA – USA 1:1, 25:25  David Smith... Amerykanie wciąż w grze...

POLSKA – USA 1:1, 25:24 Skuteczny blok biało-czerwonych! Amerykanie pod ścianą! John Speraw wziął czas.

POLSKA – USA 1:1, 24:24 Gramy na przewagi!

POLSKA – USA 1:1, 23:24 Dawid Konarski przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla USA.

POLSKA – USA 1:1, 23:23 Znów skutecznie Dawid Konarski.

POLSKA – USA 1:1, 22:22 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – USA 1:1, 21:22 Trzy piłki z rzędu dla ekipy USA. Ferdinando De Giorgi poprosił o przerwę.

POLSKA – USA 1:1, 21:21 Taylor Sander! Amerykanie odrobili straty...

POLSKA – USA 1:1, 21:19 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – USA 1:1, 20:19  Skuteczny atak Taylora Sandera. Przewaga Polaków stopniała do jednego punktu. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – USA 1:1, 20:17 Skutecznie Bartłomiej Lemański.

POLSKA – USA 1:1, 19:17 Mateusz Bieniek przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – USA 1:1, 19:16 Michał Kubiak obił blok rywali. John Speraw wziął czas.

POLSKA – USA 1:1, 18:16 David Smith przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – USA 1:1, 17:16 Michał Kubiak zablokowany.

POLSKA – USA 1:1, 17:14 Skuteeczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – USA 1:1, 16:14 Pomylił się w ataku Mateusz Bieniek.

POLSKA – USA 1:1, 16:12 Mateusz Bieniek ustalił wynik na drugiej przerwie.

POLSKA – USA 1:1, 15:11 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

POLSKA – USA 1:1, 13:10 Michał Kubiak przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – USA 1:1, 12:10 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – USA 1:1, 11:10

POLSKA – USA 1:1, 9:8 David Smith ze środka.

POLSKA – USA 1:1, 9:7 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

POLSKA – USA 1:1, 8:6 Dawid Konarski zaserwował w siatkę.

POLSKA – USA 1:1, 8:5 Skuteczny atak Artura Szalpuka ustalił wynik na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – USA 1:1, 6:5 Amerykanie zablokowali atak Michała Kubiaka z drugiej linii.

POLSKA – USA 1:1, 5:3 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – USA 1:1, 4:2 Michał Kubiak znów obił blok rywali.

POLSKA – USA 1:1, 3:1 Michał Kubiak przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – USA 1:1, 1:0 Artur Szalpuk asem serwisowym rozpoczął trzecią partię!

Tymczasem na rozgrywanym w Polsce piłkarskim Euro U-21 trwa mecz Dania - Włochy:

Euro U-21: Dania - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Mecz Dania - Włochy zamknie rywalizację w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro U-21. Kto wyjdzie górą ze starcia dwóch ekip, których największym atutem jest solidna defensywa? Relacja i wynik na żywo z meczu Euro U-21: Dania - Włochy od 20:30 na Polsatsport.pl.

POLSKA – USA 1:1 (31:29, 17:25) Jake Langlois zakończył seta skutecznym atakiem. Amerykanie wyrównali stan meczu.

POLSKA – USA 1:0, 17:24 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – USA 1:0, 16:24 Piłka setowa dla Amerykanów.

POLSKA – USA 1:0, 15:23 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – USA 1:0, 14:23 Artur Szalpuk zaatakował w taśmę.

POLSKA – USA 1:0, 14:22 Błąd po stronie gospodarzy...

POLSKA – USA 1:0, 14:20 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

POLSKA – USA 1:0, 13:19 Atak Aleksandra Śliwki po bloku rywali, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – USA 1:0, 12:19 Przestrzelony atak Artura Szalpuka.

POLSKA – USA 1:0, 11:18  David Smith - as serwisowy (107 km/h).

POLSKA – USA 1:0, 11:16 Pięć punktów straty Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – USA 1:0, 11:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – USA 1:0, 10:15

Liga Światowa: Niesamowity comeback w końcówce seta! Dwa asy Bieńka (WIDEO)

Końcówka pierwszego seta meczu Ligi Światowej Polska - USA to był prawdziwy horror! Biało-Czerwoni ostatecznie wygrali 31:29. Decydujące punkty zdobył Mateusz Bieniek, który popisał się dwoma asami serwisowymi! Siatkarze reprezentacji Polski i Stanów Zjednoczonych zafundowali kibicom huśtawkę nastrojów. Chociaż rywale prowadzili już 25:24, podopieczni Ferdinando De Giorgiego zdołali odwrócić losy pierwszej partii.

POLSKA – USA 1:0, 10:14 Seria piłek dla Polaków! Po czterech przegranych akcjach z rzędu John Speraw wziął czas.

POLSKA – USA 1:0, 9:14 Chaotyczną akcję zakończył Aleksander Śliwka.

POLSKA – USA 1:0, 8:14 David Smith posłał piłkę w aut.

POLSKA – USA 1:0, 6:14 Maciej Muzaj zaatakował w aut.

POLSKA – USA 1:0, 6:12 Skuteczny atak Taylora Sandera.

POLSKA – USA 1:0, 4:11 Amerykanie utrzymują przewagę.

POLSKA – USA 1:0, 3:10 Ferdinando De Giorgi wziął już drugi czas w tym secie.

POLSKA – USA 1:0, 3:9 Skuteczny blok Amerykanów.

POLSKA – USA 1:0, 3:8 Pięć punktów straty Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – USA 1:0, 2:6 Pomylił się w ataku Michał Kubiak.

POLSKA – USA 1:0, 2:5 Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – USA 1:0, 1:3 Dobry początek siatkarzy USA.

POLSKA – USA 1:0, 1:0 Mateusz Bieniek zakończył pierwszą partię, a teraz zaczął drugą. Tym razem skutecznym atakiem.

POLSKA – USA 1:0 (31:29) Mateusz Bieniek drugi as serwisowy z rzędu. Polacy górą w premierowej odsłonie!

POLSKA – USA 0:0, 30:29 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

POLSKA – USA 0:0, 29:29 Michał Kubiak obił blok rywali.

POLSKA – USA 0:0, 28:29 Kolejna piłka setowa dla ekipy USA.

POLSKA – USA 0:0, 28:28 Mylą się w polu zagrywki również Amerykanie.

POLSKA – USA 0:0, 27:28 Przestrzelona zagrywka Dawida Konarskiego.

POLSKA – USA 0:0, 27:27 Punktuje Mateusz Bieniek.

POLSKA – USA 0:0, 26:27 Skutecznie David Smith.

POLSKA – USA 0:0, 26:26 Wpadli w siatkę Amerykanie.

POLSKA – USA 0:0, 25:26 Punkt dla Amerykanów po ataku Taylora Sandera.

POLSKA – USA 0:0, 25:25 Micah Christenson zaserwował w siatkę.

POLSKA – USA 0:0, 24:25 Piłka setowa dla USA.

POLSKA – USA 0:0, 24:24 David Smith ze środka. Gramy na przewagi.

POLSKA – USA 0:0, 24:23 Piłka setowa dla Polski!

POLSKA – USA 0:0, 23:22 Maciej Muzaj zakończył długą wymianę obijając blok rywali.

POLSKA – USA 0:0, 22:22 Taylor Sander obił polski blok.

POLSKA – USA 0:0, 22:20 Zagrywka to słaba strona siatkarzy USA w tym secie.

POLSKA – USA 0:0, 21:20 Zablokowany Rafał Buszek. Amerykanie złapali kontakt.

POLSKA – USA 0:0, 21:18 David Smith przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – USA 0:0, 20:18 Carson Clark zaatakował z przechodzącej piłki. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – USA 0:0, 20:16 Mylą się Amerykanie w polu zagrywki.

POLSKA – USA 0:0, 19:16 Taylor Sander przedarł się przez polski blok na prawym skrzydle.

POLSKA – USA 0:0, 19:15 Torey Defalco zablokowany!

POLSKA – USA 0:0, 17:14 Bartłomiej Lemański ze środka i Polacy odskoczyli na trzy punkty. Trener John Speraw wziął drugi czas.

POLSKA – USA 0:0, 16:14 Dwa punkty przewagi gospodarzy na drugiej przerwie po asie serwisowym Fabiana Drzyzgi!

POLSKA – USA 0:0, 15:14 Dotknięcie siatki przez siatkarzy USA.

POLSKA – USA 0:0, 14:14 Skutecznie Taylor Sander.

POLSKA – USA 0:0, 14:13 Kolejny błąd Amerykanów w polu zagrywki.

POLSKA – USA 0:0, 13:13 Punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – USA 0:0, 12:12 Carson Clark popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – USA 0:0, 12:11 Skuteczny atak Dawida Konarskiego

POLSKA – USA 0:0, 11:9 John Speraw wziął czas.

POLSKA – USA 0:0, 10:9 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – USA 0:0, 8:8 Polacy odrobili straty.

POLSKA – USA 0:0, 6:8 Taylor Sander przepchnął piłkę przez polski blok. Dwa oczka różnicy na pierwszej przerwie.

POLSKA – USA 0:0, 6:7 Fabian Drzyzga zaskoczył rywali zagrywką.

POLSKA – USA 0:0, 4:7 Dawid Konarski zaatakował w taśmę. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – USA 0:0, 4:6 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – USA 0:0, 4:5 Torey Defalco zaserwował w siatkę.

POLSKA – USA 0:0, 3:5 Skuteczna kontra Amerykanów.

POLSKA – USA 0:0, 3:3 Torey Defalco pomylił się w ataku.

POLSKA – USA 0:0, 2:3 Carson Clark przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – USA 0:0, 1:2 Rafał Buszek zdobył pierwszy punkt dla Polski.

POLSKA – USA 0:0, 0:2 Rozpoczynamy ostatni mecz reprezentacji Polski w fazie interkontynentalnej tegorocznej edycji Ligi Światowej!

POLSKA: Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero).
USA: Taylor Sander, David Smith, Jeffrey Jendryk, Micah Christenson, Carson Clark, Torey Defalco – Erik Shoji (libero).

Sędziowie: Goran Gradinski (Serbia) – Fabrizio Pasquali (Włochy).

Słuchamy hymnów obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców a capella.

Obie ekipy są już na parkiecie Atlas Areny.

– Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Zagraliśmy lepiej niż z Rosją, skupiliśmy się na swojej grze i wyeliminowaliśmy sporo błędów, które popełnialiśmy w Katowicach. Gdy z Rosją przegraliśmy 0:3 nie czuliśmy się najgorsi na świecie, ale teraz, gdy wygraliśmy 3:0 z Iranem też nie czujemy się najmocniejsi na świecie. Zachowujemy spokój – powiedział po sobotnim meczu libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski.

Przypomnijmy najciekawsze fragmenty wczorajszego meczu Polska - Iran (3:0):

Liga Światowa: Polska - Iran. Skrót meczu (WIDEO)

Polscy siatkarze gładko zrewanżowali się Iranowi w drugim bezpośrednim meczu rozgrywanym w ramach Ligi Światowej, nie oddając przeciwnikom nawet seta. Jednyn z bohaterów Biało-Czerwonych był kapitan Michał Kubiak, który został wybrany MVP spotkania. W pierwszym pojedynku w Pesaro podopieczni Ferdinando de Giorgiego nieoczekiwanie przegrali z Persami 1:3.

Rozpoczęliśmy już przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ireneusz Mazur i Łukasz Kadziewicz.

Tak prezentuje się tabela Dywizji I przed ostatnim meczem Polaków.

Liga Światowa: Rosjanie w Final Six po wygranej nad Iranem

W spotkaniu ostatniej kolejki fazy interkontynentalnej Ligi Światowej siatkarze Rosji wygrali w Łodzi z Iranem 3:0 i zakwalifikowali się do Final Six. W drugim meczu turnieju Polska zmierzy się z USA. Przed tym spotkaniem Rosjanie wciąż mieli szansę na awans do turnieju Final Six.

Liga Światowa: Polska - USA. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

W niedzielę, w ostatnim spotkaniu interkontynentalnej fazy Ligi Światowej Polska zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Biało-Czerwoni na parkiet wyjdą maksymalnie skoncentrowani, ponieważ zwycięstwo zagwarantuje im awans do Final Six. Transmisja meczu Polska - USA od godziny 19.15 w Polsacie i Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Światowej siatkarzy Polska - USA. Początek spotkania o godzinie 20.25.