Reprezentantka Czech w Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Barbora Purchartova w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Środkowa reprezentacji Czech do Orlen Ligi przeniesie się z niemieckiego Dresdner SC.

Purchartová w poprzednim sezonie reprezentowała barwy Dresdner SC, z którym zajęła trzecie miejsce w 1. Bundeslidze. Zagrała w 19 spotkaniach, w których zdobyła 108 punktów z czego 57 po atakach, 38 blokiem i 13 zagrywką. W 2015 roku z ekipą Dauphines Charleroi zdobyła srebrny medal mistrzostw Belgii. Ponadto w swoim dorobku 25-letnia zawodniczka ma brązowy medal i tytuł mistrzyni Czech z PVK Olymp Praga.

Mięrząca 189 cm wzrostu środkowa Tauronu MKS jest aktualną reprezentantką Czech. Brała udział m.in. w warszawskim turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, w którym Czeszki zajęły drugie miejsce i o prawo gry w mundialu powalczą w barażach.

- Jestem naprawdę podekscytowana tym, że będę częścią tej drużyny. Cieszę się, że będę grać w Orlen Lidze. Znam polskich kibiców z meczów reprezentacyjnych. Świetnie się przy nich gra, dlatego czekam na spotkanie z naszymi fanami - powiedziała Purchartova.

Po sezonie z Tauronu MKS odeszły: Daria Paszek, Noris Cabrera, Helena Horka, Yael Castiglione, Kamila Ganszczyk, Tamara Kaliszuk i Anna Miros, a sportową karierę zakończyła Eleonora Dziękiewicz.

W drużynie pozostały Aleksandra Sikorska, Kinga Drabek i Marta Ciesiulewicz, a w kolejnym sezonie dołączą Agata Michalewicz, Ewelina Tobiasz, Patrycja Polak i Aleksandra Lipska.