Znamy terminarz XV Memoriału Wagnera

Siatkówka
Znamy terminarz XV Memoriału Wagnera
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Od 11 do 13 sierpnia w krkowskiej Tauron Arenie odbędzie się XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W środę, podczas konferencji prasowej poznaliśmy oficjalny terminarz gier, który znacznie różni się od tych z poprzednich edycji.

W 15. edycji memoriału poświęconemu wybitnemu trenerowi Hubertowi Jerzemu Wagnerowi, udział wezmą reprezentacje Rosji, Kanady, Francji oraz Polski.


Podopieczni Ferdinado de Giorgiego na inaugurację turnieju, który będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, zmierzą się z Francuzami, drugiego dnia z Kanadą, a na zakończenie spotkają się z reprezentantami Sbornej.  

 

 

- Kraków to magiczne miasto, a Tauron Arena zasługuje na najlepsze wydarzenia sportowe. Przed nami najsilniej obsadzony Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w historii. Mistrzowie Świata – Polacy oraz Kanada, Francja i Rosja – czyli finaliści tegorocznej Ligi Światowej. Będzie to ostatni sprawdzian przed EUROVOLLEY POLAND 2017 dla Francuzów, Rosjan i Biało-Czerwonych. Szkoleniowcem Kanady jest natomiast Mistrz Świata z reprezentacją Polski – Stephane Antiga, co też będzie wielką atrakcją dla kibiców. Przyszykowaliśmy też dla sporo niespodzianek dla kibiców – ujawnił prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Jerzy Mróz.


Podczas imprezy nie zabraknie także niespodzianek dla kibiców. Na konferencji oficjalnie potwierdzona została kolejna edycja super-samochodów dla super-siatkarzy.

 

- Wszystko mamy "naj..." i chcemy, żeby również nasi zawodnicy czuli się "naj..." podczas Memoriału. Ten turniej jest oczywiście gratką dla kibiców, ale również dla siatkarzy. Rok temu nasi zawodnicy przejechali z hotelu na mecz sportowymi super-samochodami. W tym roku również zadbamy o to, żeby nasi kadrowicze nie narzekali na brak atrakcji i niespodzianek. Będą także super-samochody w nowym – jeszcze lepszym wydaniu - zapewnił Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Wagnera.


Na konferencji pojawił się także pierwszy od kilkunastu lat siatkarski reprezentant Polski pochodzący z Krakowa - rozgrywający Marcin Komenda, który nie ukrywał, że bardzo chciałby zadebiutować w reprezentacji przed swoją publicznością.


- Mam świadomość, że jestem młodym zawodnikiem, a siatkówka jest moją pasją. Na pewno Memoriał będzie świetnym turniejem – widać to zresztą po silnej obsadzie. Będzie to także świetne widowisko. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tu wystąpimy. Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i wysłać sygnał rywalom, że w Mistrzostwach Europy liczymy na coś dużego – mówił Komenda.


Najwięcej memoriałowych zwycięstw na koncie ma reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni triumfowali sześciokrotnie: w 2006, 2008, 2009, 2012, 2013 oraz 2015 roku.

 

Przed rokiem najlepsza okazała się reprezentacja Bułgarii.


- Bardzo się cieszymy, że po raz trzeci jesteśmy gospodarzem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Sporo będzie się działo w Krakowie w te wakacje, bo przecież będziemy także współgospodarzami siatkarskich Mistrzostw Europy EUROVOLLEY POLAND 2017. Memoriał Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed europejskim czempionatem. Mam nadzieję, że będzie to sukces sportowy naszej kadry i oczywiście organizacyjny miasta Krakowa- mówiła Katarzyna Król, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Uczestnicy XV Memoriału będą zakwaterowani w iście królewskich warunkach, które pozwolą im na pełną regenerację i odpoczynek pomiędzy treningami a meczami.


- To ogromny zaszczy móc uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu w Krakowie. Sieć Hilton gwarantuje światową jakość. Mamy komfortowe łóżka, specjalną pościel z bawełny egipskiej – co będzie wielkim komfortem podczas regeneracji zawodników. Łóżka będą szersze (120 cm) i dłuższe (ponad 200 cm), żeby nasi siatkarze byli wyspani. U nas jest też jedyny basen w Krakowie, oczyszczany jonami srebra – co jest bardzo korzystne dla kondycji skóry. 24-godzinna siłownia, centrum konferencyjne o powierzchni 1000 metrów kwadratowych – całą tę przestrzeń oddajemy do dyspozycji naszych znakomitych gości – powiedział Ziemowit Majewski, dyrektor Hotelu Double Tree by Hilton.


- Wspólnie z organizatorami założyliśmy sobie, żeby turniej miał wysoki poziom. To jest realizowane, za co bardzo dziękuję. Kraków, w którym zostawiłem trochę serca, jest gospodarzem wielkich wydarzeń siatkarskich, z czego się bardzo cieszę. W przyszłym sezonie w rozgrywkach Orlen Ligi wystąpi miejscowa Proxima. Może za rok będziemy także mówić krakowskim zespole plusligowym – zakończył Grzegorz Wagner, syn Huberta Jerzego Wagnera oraz były reprezentant Polski.

Inf. prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie