Bartman ma nowy klub? Kolejny egzotyczny kierunek

Siatkówka
Bartman ma nowy klub? Kolejny egzotyczny kierunek
fot. CyfraSport

Niedawno słyszeliśmy, że Zbigniew Bartman próbował swoich sił w koreańskim drafcie, jednak wszystko wskazuje na to, że polski siatkarz nowy klub znajdzie w zupełnie innej części świata. Były już zawodnik Galatasaray jest bliski podpisania kontraktu z argentyńskim UPCN San Juan.

W ostatnich miesiącach istniał temat powrotu Zbigniewa Bartmana do reprezentacji Polski pod skrzydłami nowego selekcjonera, jednak ostatecznie doświadczony siatkarz nie został uwzględniony w planach Ferdinando De Giorgiego. Kolejna z informacji głosiła, że "Zibi" zagra w Korei Południowej, gdzie wybrał się na draft - nie udało mu się jednak oczarować tamtejszych działaczy i nie dostał angażu.

Po zakończonym sezonie w barwach Galatasaray Bartman szukał więc nowego klubu i wszystko wskazuje na to, że obierze kolejny egzotyczny kierunek, który będzie tym samym ósmym krajem w karierze zawodnika. Na łamach Przeglądu Sportowego były reprezentant Polski zapewniał: "To będzie klub dokładnie w drugą stronę niż Korea i Turcja". I wydaje się, że słowa dotrzyma.

Jak donosi serwis siatka.org, Bartman jest bowiem o krok od transferu do wicemistrza Argentyny, UPCN San Juan. Klub w zeszłym sezonie nie obronił tytułu mistrzowskiego z sezonu 2015/2016 i oddał koronę na rzecz Personal Bolivar. Bartman ma być szóstym wzmocnieniem klubu w tym okienku transferowym.

W klubie grają między innymi Argentyńczyk Sebastian Garrocq, Bułgarzy Nikolay Uchikov i Aleksiev Todor oraz Serb Petar Krsmanovic.

Do tej pory Bartman podczas swojej bogatej kariery występował między innymi w barwach wspomnianego Galatasaray, Halkbanku Ankara, Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovii Rzeszów, Casa Modena czy Gazprom-Ugra Surgut.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze