Euro U-21: Oceny Polaków po meczu z Anglią

Piłka nożna

Romań Kołtoń po raz ostatni już podjął się oceny występu reprezentantów Polski U-21 na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni ulegli Anglikom aż 0:3 i pożegnali się z turniejem po fazie grupowej. Najwyższą notę do spółki ze stojącym między słupkami Jakubem Wrąblem otrzymał wyrzucony z boiska Jan Bednarek.

Dowodzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski do lat 21 żywiła nadzieję na walkę o awans mimo zaledwie jednego punktu zdobytego w dwóch pierwszych meczach fazy grupowej. Matematyka była sprzymierzeńcem Biało-Czerwonych i pozwalała wierzyć, że w wypadku zwycięstwa z Synami Albionu moglibyśmy z niecierpliwością czekać na rozstrzygnięcia innych grup.

Nic takiego się jednak nie stało, bowiem Anglicy błyskawicznie pokazali naszym reprezentantom, jak powinna wyglądać gra w spotkaniu "o wszystko". Błyskawiczny gol Demarai'a Gray'a podciął naszym zawodnikom skrzydła, a później było tylko gorzej. Anglicy zagrali koncert znakomicie dyktując tempo gry i doskonale kontratakując, wybijając podopiecznym Dorny z głowy nadzieje o półfinale.

Na największe słowa uznania mimo niekorzystnego wyniku zasłużył bramkarz, Jakub Wrąbel, który wielokrotnie uchronił polską defensywę od straty bramki. Co ciekawe, równie wysoką notę (6) otrzymał Jan Bednarek, który według internautów nie popisał się przy straconych bramkach, a w samej końcówce sprokurował rzut karny i został usunięty z boiska.

Najgorsi na boisku byli Paweł Jaroszyński, Łukasz Moneta, Dawid Kownacki i Krzysztof Piątek, którzy zasłużyli wyłącznie na "trójkę". Najsłabszy w ostatnich meczach Paweł Dawidowicz tym razem nie pojawił się na boisku.

Oceny Romana Kołtonia za mecz z Anglią:
Jakub Wrąbel 6
Tomasz Kędziora 4
Jan Bednarek 6
Jarosław Jach 4
Paweł Jaroszyński 3
Radosław Murawski 5
Karol Linetty 5
Przemysław Frankowski 4
Dawid Kownacki 3
Łukasz Moneta 3
Krzysztof Piątek 3

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze