Mędrzyk wypadła z kadry z powodu kontuzji

Siatkówka
Mędrzyk wypadła z kadry z powodu kontuzji
fot. PAP

Reprezentacja w niedzielę wieczorem wyleciała na mecze sparingowe do Brazylii, jednak na pokładzie samolotu zabrakło Natalii Mędrzyk. Przyjmująca zmaga się ze zmęczeniowym złamaniem kości śródstopia.

– Prawda jest taka, że stopa pobolewała mnie od jakiegoś czasu, ale nie oszukujmy się, którego sportowca nic nie boli? Każdemu coś dolega. Po turnieju w Montreux ból zdecydowanie się nasilił. Dlatego lekarze Chemika Police, w porozumieniu z doktorem reprezentacji, skierowali mnie na badania – powiedziała Mędrzyk.

 

Badania wykazały, że siatkarka nie może pojechać na kolejne zgrupowanie reprezentacji. Potrzebuje przerwy od gry i rehabilitacji.

 

– Wykonaliśmy specjalistyczne badania obrazowe. Wynik był jednoznaczny: zmęczeniowe złamanie kości śródstopia. Na początku ból nie był aż tak dokuczliwy, z czasem jednak się nasilił. Ciało daje znać, że coś odbiega od normy. Natalia wymaga rehabilitacji. Rozpisaliśmy jej dokładny plan leczenia i rehabilitacji, czekamy na efekty – stwierdził Maciej Karaczun, lekarz Chemika Police.

 

Ile potrwa rehabilitacja?

 

– Trudno powiedzieć, bo dopiero w trakcie kuracji będzie można stwierdzić, jak szybko przebiega cały proces. Niestety, w niektórych przypadkach trwa on nawet kilka miesięcy. Najważniejsze, aby wyleczyć stopę systematyczną i codzienną pracą rehabilitacyjną. Jesteśmy w kontakcie z lekarzem reprezentacji Polski i o postępach będziemy informować go na bieżąco – dodał Karaczun.

 

Rehabilitacja Natalii odbywać się będzie w Policach i Szczecinie pod okiem klubowych lekarzy oraz fizjoterapeutów.

RM, Chemik Police - Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie