– Prawda jest taka, że stopa pobolewała mnie od jakiegoś czasu, ale nie oszukujmy się, którego sportowca nic nie boli? Każdemu coś dolega. Po turnieju w Montreux ból zdecydowanie się nasilił. Dlatego lekarze Chemika Police, w porozumieniu z doktorem reprezentacji, skierowali mnie na badania – powiedziała Mędrzyk.

 

Badania wykazały, że siatkarka nie może pojechać na kolejne zgrupowanie reprezentacji. Potrzebuje przerwy od gry i rehabilitacji.

 

– Wykonaliśmy specjalistyczne badania obrazowe. Wynik był jednoznaczny: zmęczeniowe złamanie kości śródstopia. Na początku ból nie był aż tak dokuczliwy, z czasem jednak się nasilił. Ciało daje znać, że coś odbiega od normy. Natalia wymaga rehabilitacji. Rozpisaliśmy jej dokładny plan leczenia i rehabilitacji, czekamy na efekty – stwierdził Maciej Karaczun, lekarz Chemika Police.

 

Ile potrwa rehabilitacja?

 

– Trudno powiedzieć, bo dopiero w trakcie kuracji będzie można stwierdzić, jak szybko przebiega cały proces. Niestety, w niektórych przypadkach trwa on nawet kilka miesięcy. Najważniejsze, aby wyleczyć stopę systematyczną i codzienną pracą rehabilitacyjną. Jesteśmy w kontakcie z lekarzem reprezentacji Polski i o postępach będziemy informować go na bieżąco – dodał Karaczun.

 

Rehabilitacja Natalii odbywać się będzie w Policach i Szczecinie pod okiem klubowych lekarzy oraz fizjoterapeutów.