Nowy prezes Czarnych Radom

Siatkówka
Nowy prezes Czarnych Radom
fot. wksczarni.pl

W poniedziałek poznaliśmy nazwisko nowego prezesa WKS Czarni Radom S.A. Od 1 lipca pracę na tym stanowisku rozpocznie związany z radomską siatkówką od blisko dwudziestu siedmiu lat Wojciech Stępień.

Nowego prezesa klubu, który zastąpi na tym stanowisku pełniącego tę funkcję w ostatnich trzech miesiącach Leszka Figarskiego, przedstawił Janusz Dasiewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Czarni Radom S.A 

 

– Okres trzech miesięcy pracy Pana Leszka Figarskiego już powoli mija. W związku z tym, na naszym posiedzeniu w dniu 22 czerwca, jednogłośnie na nowego prezesa spółki akcyjnej WKS Czarni, wybraliśmy Pana Wojciecha Stępnia – powiedział na konferencji prasowej Janusz Dasiewicz.

 

– Chciałbym podziękować za zaufanie. Mogę obiecać, że będę robił wszystko, aby klub i dyscyplina się rozwijały. Jestem związany z radomską siatkówką od blisko 27 lat. Byłem świadkiem największych osiągnięć klubu, a także jego upadku. Miałem również swój wkład przy odbudowie radomskiej potęgi i teraz wraz z zarządem i sponsorami, chcemy jeszcze bardziej rozwinąć siatkówkę w naszym mieście – zapewnił Stępień.

 

Nowy prezes WKS Czarni Radom S.A nie jest anonimową postacią w środowisku. Barw WKS bronił przez większość swojej kariery. Wywalczył dwukrotnie brązowy medal mistrzostw kraju (w latach 1994 i 1995). Po zdobyciu pierwszego krążka, wraz z Dariuszem Grobelnym, otrzymał powołanie do reprezentacji narodowej. W 1999 roku był członkiem ekipy, która sięgnęła po Puchar Polski.

 

Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniową. W 2006 roku objął stanowisko trenera II-ligowego zespołu oraz juniorów Jadaru Radom. Razem z Arkadiuszem Sawiczyńskim sięgnął wówczas po tytuł wicemistrzów Polski. Na początku sezonu 2007/08 został pierwszym szkoleniowcem Jadaru, występującego w Polskiej Lidze Siatkówki. Później – już w II lidze w barwach Radomskiego Centrum Siatkarskiego – kolejno współpracował z Arkadiuszem Sawiczyńskim i Jackiem Skrokiem.

 

W czerwcu 2010 roku został pierwszym trenerem zespołu. W sezonie 2010/11 pod jego kierunkiem RCS Czarni Radom awansowali do I ligi, w której rok później wywalczyli mistrzostwo, pokonując w finałowej potyczce BBTS Bielsko-Biała. W ostatnich latach Stępień pełnił rolę drugiego szkoleniowca Cerrad Czarnych Radom, będąc najbliższym współpracownikiem trenera Roberta Prygla.

RM, wksczarni.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze