Drzyzga trafił do ligi greckiej

Siatkówka
Drzyzga trafił do ligi greckiej
fot. osfp.gr

Fabian Drzyzga, po czterech sezonach gry, rozstał się w maju z Asseco Resovią. Choć dalsze losy rozgrywającego reprezentacji Polski łączono najpierw z ligą turecką, następnie z włoską Serie A, trafił on ostatecznie do ligi greckiej.

Drzyzga od 2010 roku gra w reprezentacji Polski, z którą wywalczył m.in. mistrzostwo świata w 2014 roku. Został również powołany do kadry na bieżący sezon i brał udział w rozgrywkach Ligi Światowej. Dotychczasowa kariera 27-letniego siatkarza przebiegała w polskiej lidze. Przed transferem do Rzeszowa grał m.in. w barwach AZS Częstochowa i AZS Politechniki Warszawskiej. Ostatnio mówiło się, że rozgrywający reprezentacji Polski chciałby spróbować swych sił w klubie zagranicznym.

– W każdej lidze, która będzie mnie chciała, chętnie tam wyjadę i zagram. Nie obawiam się jakiejkolwiek ligi. Na pewno nie zostanę w Polsce. Gdzie trafię? Sam bym chciał już wiedzieć – mówił Drzyzga w wywiadzie udzielonym Łukaszowi Kadziewiczowi po zakończeniu sezonu.

Jak się okazało, Reprezentacyjny rozgrywający długo nie mógł znaleźć klubu. Mówiło się, że ma propozycję z Turcji, miał również pertraktować z włoskim Gi Group Monza. Jak się okazało, wybrał w końcu kierunek grecki. Podpisał roczny kontrakt z Olympiakosem Pireus.

– To dla mnie wielki zaszczyt, że znalazłem się w tym słynnym klubie. Nie mogę się już doczekać gry przed kibicami Olympiakosu, bo wiem, że należą do najlepszych na świecie. Przybyłem do Grecji z wyraźnym celem: chcę przywrócić mistrzostwo Olympiakosowi – powiedział Drzyzga po podpisaniu umowy.

 

Olympiakos Pireus to 27-krotny mistrz Grecji i 15-krotny triumfator krajowego pucharu. Ma również w swej kolekcji srebrne (1992, 2002) oraz brązowe (1993, 1995) medale Pucharu  i Ligi Mistrzów (1992, 2002). W minionym sezonie klub zajął drugie miejsce w mistrzostwach Grecji, rywalizację o złoto przegrywając z PAOK Saloniki, sięgnął za to po Puchar Grecji.

RM, Polsat Sport, osfp.gr
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie