Euro U-21: Anglia - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Euro U-21: Anglia - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Euro U-21 weszło w decydującą fazę. W pierwszym meczu półfinałowym reprezentacja Anglii podejmie Niemców na stadionie miejskim w Tychach. Początek transmisji meczu Anglia - Niemcy o godz. 17:00 w Polsacie Sport.

Dla Anglików tegoroczny turniej jest punktem zwrotnym w historii ich występów na tego rodzaju imprezach. Podopieczni Adriana Boothroyda idą jak burza i już mogą mowić o dużym sukcesie. W poprzednich trzech mistrzostwach Europy do lat 21 "Synowie Albionu" nie potrafili nawet wyjść z grupy, teraz stanęli przed historyczną szansą dojścia do finału. Aby to osiągnąć muszą pokonać Niemców, którzy nie bez problemów awansowali z bardzo silnej grupy C.

W drużynie angielskiej mocnym punktem jest druga linnia, którą dowodzą John Swift i Nathan Redmond. Wyspiarze świetne wyniki zawdzięczają przede wszystkim skutecznej grze w obronie. W trzech dotychczasowaych spotkaniach stracili bowiem tylko jedną bramkę.

Niemcy to zdecydowanie drużyna turniejowa. Piłkarze są dobrze przygotowani zarówno mentalnie, jak i fizycznie do występów na dużych imprezach. Niemieccy młodzieżowcy wiedzą jak wygrywa się mistrzostwa Europy U-21, dokonali tego w 2009 roku. Królem środka pola w ekipie Stefana Kuntza jest zdecydowanie Max Meyer, na co dzień występujący w Schalke 04 Gelsenkirchen.

Zarówno Niemcy, jak i Anglicy charakteryzują się skuteczną grą w obronie, oraz wysokim wyszkoleniem technicznym u poszczególnych piłkarzy. Drużyny są dobrze zgrane i lubią kontrolować mecz. Biorąc pod uwagę zbliżony potencjał piłkarski rywalizujących ekip, zapowiada sie wyrównane spotkanie.

Początek transmisji meczu Anglia - Niemcy o godz. 17:00 w Polsacie Sport. Komentują Cezary Kowalski i Roman Kołtoń.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie