LM tenisistek stołowych: Siarka-ZOT Tarnobrzeg rozstawiona z "jedynką"

Inne
LM tenisistek stołowych: Siarka-ZOT Tarnobrzeg rozstawiona z "jedynką"
fot. Cyfrasport

Tenisistki stołowe Siarki-ZOT Tarnobrzeg zostały rozstawione z numerem jeden przed losowaniem grup Ligi Mistrzyń w sezonie 2017/2018. Nową zawodniczką w zespole mistrzyń Polski jest złota medalistka ME z 2015 roku Rumunka Elizabeta Samara.

W składzie zgłoszonym przez Siarkę-ZOT do kontynentalnej federacji (ETTU) znalazły się m.in.: Niemka Han Ying (nr 9. w rankingu światowym), Samara (30.), Li Qian (38.) i Białorusinka Wiktoria Pawłowicz (59.).

W dwóch poprzednich sezonach tarnobrzeżanki dwukrotnie docierały do finału LM, za każdym razem ulegając w dwumeczu TTC Berlin. W rozgrywkach 2015/2016 podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka przegrały 2:3 i 0:3, zaś w 2016/2017 wygrały 3:2, by w rewanżu zostać pokonanym 3:1.

Tym razem niemiecka drużyna rozstawiona jest z "dwójką". Do jej podstawowego składu, który dotychczas tworzyły Shan Xiaona, Petrissa Solja i Węgierka Georgina Pota, dołączyła Tie Yana z Hongkongu.

Z "trójką" zagra Dr. Casl Zagrzeb, również dysponujący bardzo silną kadrę. W chorwackiej ekipie są: Holenderka Li Jie, Doo Hoi Kem z Hongkongu i Portugalka Yu Fu.

W Lidze Mistrzyń wystąpi 12 klubów, m.in. czeski SKST Mart Hodonin z Natalią Partyką, które zostaną podzielone na trzy grupy. Losowanie w połowie lipca podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Portugalii.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze