Kochanowski: Znaleźliśmy energię, by wygrać

Siatkówka
Kochanowski: Znaleźliśmy energię, by wygrać
fot. FIVB

Reprezentacja Polski juniorów w siatkówce pokonała w półfinale mistrzostw świata U-21 Brazylię 3:2. - W piątym secie znaleźliśmy energię by wygrać - mówił po meczu kapitan Biało-Czerwonych Jakub Kochanowski.

To był bardzo trudny i emocjonujący mecz pomiędzy Polską i Brazylią podczas mistrzostw świata w siatkówce juniorów w Brnie. Po meczu trener Biało-Czerwonych Sebastian Pawlik mówił o tym co zadecydowało o wygranej w piątym secie.

- To był trudny mecz. Brazylijski zespół zagrał bardzo dobrze. W ostatnim secie poprawiliśmy przyjęcie i blok i dlatego wygraliśmy - powiedział cytowany na stronie FIVB.

Kapitan reprezentacji Jakub Kochanowski, mówił, że gdyby w trzeciej partii zagrali podobnie jak w pierwszych dwóch setach to mecz zakończyłby się wynikiem 3:0.

- Ta wygrana to krok, który musieliśmy zrobić przed jutrzejszym finałem. Pierwsze dwa sety zagraliśmy świetnie. Gdybyśmy w taki sposób zagrali cały ten mecz to skończyło by się wynikiem 3:0. Jednak zaczęliśmy grać gorzej, ale na szczęście w piątym secie znaleźliśmy energię jaką mieliśmy na początku meczu i wygraliśmy.

Transmisja spotkania finałowego Polska - Kuba od godziny 18:30 w Polsacie Sport.

ŁK, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze