Liga Światowa: Brazylia - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Światowa: Brazylia - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport
fot.Cyfrasport

Finały Ligi Światowej w Kurytybie zostaną zainaugurowane meczem Brazylia - Kanada. Zdecydowanym faworytem tej potyczki oraz całego turnieju są właśnie gospodarze. "Canarinhos" szczególnie zależy na tym, żeby wygrać turniej przed własną publicznością. Na zwycięstwo u siebie czekają już 24 lata. Mecz Brazylia - Kanada w Polsacie Sport.

Brazylijczycy dotychczas 9-krotnie triumfowali w rozgrywkach Ligi Światowej. Ponadto zdobywali aż 10 razy inne medale niż złote (6 srebrnych i 4 brązowe) w tej prestiżowej rywalizacji.

Przed rokiem w finale LŚ rozgrywanym w Tauron Arenie Kraków okazali się wyraźnie słabsi od Serbii (0:3). W Kurytybie ma być inaczej. Ciąży na nich ogromna presja, bowiem są stawiani w roli zdecydowanego faworyta do wygrania turnieju. W ostatnich sześć lat aż czterokrotnie grali o "złoto", ale za każdym razem przegrywali.

Rywale gospodarzy - Kanadyjczycy są rewelacją tegorocznej Ligi Światowej. Zespół z Ameryki Północnej choć jest skazywany na pożarcie to będzie chciał wziąć rewanż na Brazylijczykach. Bowiem 9 czerwca podopieczni Stephane'a Antigi ulegli w fazie grupowej LŚ ekipie Renana Dal Zotto (1:3). Jak będzie tym razem? Przekonamy się wieczorem.

Transmisja meczu Brazylia - Kanada w Polsacie Sport. Początek o godzinie 19:55. Komentują Marek Magiera i Ireneusz Mazur.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze