Dołęga brązowym medalistą olimpijskim z Pekinu!

Marcin Dołęga został brązowym medalistą igrzysk olimpijskich z Pekinu, które odbyły się w 2008 roku. Polski sztangista w kategorii do 105 kg został sklasyfikowany na najniższym miejscu podium po tym, jak zdyskwalifikowany został Dmitrij Łapikow z Rosji, który w Chinach był trzeci.

Medal uwieczniający sukces Polaka jest już w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dołęga otrzyma go prawdopodobnie we wrześniu.

Dokumentem, który oficjalnie potwierdził medal dla Dołęgi było pismo, które zostało podpisane przez przewodniczącego MKOl dr Thomasa Bacha.

Dołęga w Pekinie uzyskał 420 kg w dwuboju.

Polska reprezentacja tym samym zdobyła w Pekinie 11 medali - 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. W klasyfikacji generalnej Biało-Czerwoni zajęli 17. miejsce.