Wimbledon: Miłe złego początki. Linette odpadła z turnieju

Magda Linette przegrała w I rundzie Wimbledonu z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands 6:1, 2:6, 3:6. Polka świetnie zaczęła mecz z doświadczoną rywalką, ale w drugim oraz trzecim secie była wyraźnie słabsza.

Mecz trwał 1 godzinę i 38 minut.

Polka na liście rankingowej WTA aktualnie plasuje się na 78. pozycji, jej rywalka jest 103. Przed wtorkowym pojedynkiem w Wimbledonie Linette grała z Amerykanką dotychczas raz i to z powodzeniem - pokonała ją bowiem w trzech setach w pierwszej rundzie ubiegłorocznej edycji turnieju w Miami.

Najlepszym dotyczasowym osiągnięciem Linette był występ w tegorocznym French Open w trzeciej rundzie. Natomiast Mattek-Sands mogła pochwalić się awansem do 1/8 finału w Londynie dziewięć lat temu.

32-letnia Amerykanka z powodzeniem występuje w Wielkim Szlemie w grze podwójnej. Z Czeszką Lucie Safarovą wywalczyła pięć tytułów, a dodatkowo ma w dorobku dwa triumfy w mikście. Żadnego z tych sukcesów nie odniosła jednak w Wimbledonie.

A.J., Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

III set (1:2), 3:6 Koniec meczu! Linette dzielnie walczyła, ale nie dała rady. Mattek-Sands nie oddała własnego serwisu i wygrała całe spotkanie!

III set (1:1), 3:5 Trzeci set wygrany przez Polkę! Linette się odrodziła, ale teraz musi przełamać rywalkę.

III set (1:1), 2:5 Polka przełamała rywalkę! Linette wciąż walczy!

III set (1:1), 1:5 Polka wygrała po raz pierwszy swoje podanie w trzecim secie.

III set (1:1), 0:5 Linette dzielnie walczyła przy serwisie Amerykanki, ale nie dała rady. Musiałby zdażyć się cud, żeby Polka wróciła do gry.

III set (1:1), 0:4 Mattek-Sands jest w tej chwili poza zasięgiem Polki, która zupełnie się pogubiła po przegraniu drugiego seta.

III set (1:1), 0:3 Mattek-Sands wciąż robi swoje. Polka ma ogromne kłopoty...

III set (1:1), 0:2 Mattek-Sands idzie jak burza! Przegrała własne podanie po długiej walce. Źle to wygląda dla poznanianki...

III set (1:1), 0:1 Polka nawet nie drgnęła! Przegrała przy serwisie rywalki do "0".

II set (1:1) 2:6 Polka była już myślami przy trzecim secie i łatwo przegrała swój serwis. Oby w trzeciej decydującej batalii było lepiej.

II set (1:0), 2:5 Polka długo walczyła, ale ostatecznie do zawodniczka z Ariozny wygrała własny serwis i jest bardzo blisko wygrania seta.

II set (1:0), 2:4 Dobry gem Polki! Przegrała tylko jedną piłkę przy swoim podaniu. Oby tak dalej!

II set (1:0), 1:4 Niestety nasza zawodniczka jest w poważnych tarapatach. Kolejny gem przegrany "na sucho". Tym razem przy serwisie rywalki.

II set (1:0), 1:3 Niestety 32-letnia Amerykanka przełamała Linette! Polka przegrała gema do "0". Oby kryzys szybko minął.

II set (1:0), 1:2 Ofensywa Amerykanki wzięła górę. Rywalka była pewna przy swoim serwisie i zasłużenie wygrała własny serwis.

II set (1:0), 1:1 Polka niemal bezbłędna i szybko wyrównuje stan rywalizacji w drugim secie.

II set (1:0), 0:1 Amerykanka dobrze rozpoczęła drugiego seta i wygrała gema przy własnym serwisie.

I set 6:1 Linette wygrywa własne podanie, choć z drobnymi problemami i tym samym prowadzi w całym meczu 1:0.

I set 5:1 Drugie przełamanie 25-letniej Polki! Poznanianka póki co o klasę przewyższa doświadczoną rywalkę. Po Amerykance widać, że brakuje jej rytmu w meczach singlowych.

I set 4:1 Linette wygrywa własny serwis i powiększa przewagę nad siedem lat starszą rywalką.

Mecz Magdy Linette z Bethanie Mattek-Sands można oglądać w Polsacie Sport oraz na Tenis Premium 2.

I set 3:1 Nasza zawodniczka przełamała rywalkę już przy jej drugim podaniu! Agresywna i odważna gra się opłaciła.

I set 2:1 Linette wygrywa własny serwis, ale rywalka tym razem "ugrała" dwie piłki. Polka nie pozwoliła wejść przeciwniczce we właściwy rytm.

I set 1:1 Amerykańska tenisistka pewnie wygrała swoje podanie. Polka wygrała jedną piłkę.

I set 1:0 Pierwszy gem "na sucho" dla Polki!

Rozpoczynamy mecz! Najpierw podawać będzie Linette.

Trwa rozgrzewka.

Pogoda w Londynie dzisiaj sprzyja! Nie przewidziane są opady deszczu, więc o wygranej powinny zadecydować tylko umiejętności obu tenisistek.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z I rundy najbardziej prestiżowego turnieju wielkoszlemowego - Wimbledonu! W swoim inaugurującym meczu Magda Linette zmierzy się z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.