Diamentowa Liga: Lisek, Wojciechowski, Lićwinko i Bukowiecki wystartują w Lozanie

Lekkoatletyka
Diamentowa Liga: Lisek, Wojciechowski, Lićwinko i Bukowiecki wystartują w Lozanie
fot. Cyfra Sport

Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą wystąpią w czwartek w mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie. Transmisja z Diamentowej Ligi w czwartek od godziny 20 w Polsacie Sport.

Lisek, czwarty zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro, ostatnio nie poleciał na mityng do Paryża. Trenował w Szczecinie. Teraz jednak sprawdzi się w silnej stawce w Szwajcarii. Jednym z jego rywali będzie mistrz świata z Daegu (2011) Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).

Wyniki w tym sezonie mają bardzo podobne. Lisek (OSOT Szczecin) pokonał wysokość 5,81, a Wojciechowski 5,80. To rezultaty, które mogą dać zwycięstwo w każdym mityngu.

Na liście startowej w Lozannie jest - oprócz Polaków - jeszcze sześciu zawodników, którzy w tym roku zaliczyli 5,80 i wyżej. Znajduje się na niej także nazwisko Amerykanina Sama Kedricksa, który jako jedyny może pochwalić się skokiem na 6,00.

W ustabilizowanej formie jest Lićwinko. Halowa mistrzyni świata 2014 regularnie skacze 1,97. Marzą jej się jednak wysokości powyżej dwóch metrów, do których - jak zapewnia - jest przygotowana.

- To kwestia czasu i wydaje mi się, że mogę pokonać 2,00 w każdym mityngu. Musi się na to jednak zgrać wiele czynników - powiedziała zawodniczka Podlasia Białystok.

Dobrą okazją są do tego mityngi Diamentowej Ligi, gdzie obsada jest bardzo dobra. Także w Lozannie będzie miała godne rywalki. Bezkonkurencyjna w tym sezonie jest jednak startująca pod neutralną flagą Rosjanka Maria Lasickiene (dawniej Kuczina). Jako jedyna pokonała 2,04, a ponad dwa metry uzyskuje niemal w każdych zawodach.

W Szwajcarii wystąpi także "weteranka", 38-letnia mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Ruth Beitia, która coraz staranniej wybiera sobie mityngi. Do mistrzostw świata w Londynie, docelowej imprezie tego lata, został miesiąc, dlatego Hiszpanka chce się zmierzyć z najlepszymi. W tym roku na razie udało jej się uzyskać 1,92.

Na stałe "zadomowił" się w Diamentowej Lidze 20-letni Bukowiecki. Wprawdzie lekkoatleta PKS Gwardii Szczytno nie jest do końca usatysfakcjonowany swoimi wynikami na stadionie, ale i tak zalicza się do światowej czołówki. Tym razem konkurs kulomiotów jest niezwykle silnie obsadzony. W kole zaprezentują się m.in. Czech Tomas Stanek (22,01 w tym roku), Amerykanin Ryan Crouser (22,65) i Brazylijczyk Darlan Romani (21,81). krzepicą i w minionym sezonie nie rozegrał nawet jednego meczu. Włodarze Heat poinformowali również, że zastrzegą numer "1", z którym grał.

 

Transmisja z Diamentowej Ligi w czwartek od godziny 20 w Polsacie Sport.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze