Geniusz N'Gapetha i skuteczna pogoń Francuzów (WIDEO)

Mając w składzie takiego siatkarza jak Earvin N’Gapeth można odwracać losy setów w trudnej sytuacji. Tak było w pierwszej partii spotkania Ligi Światowej pomiędzy Francją i USA (3:2). Zobacz materiał wideo.

Francuzi w pierwszym secie przegrywali już 18:22, a po ataku Patcha, który dał rywalom piłkę setową (22:24), Amerykanie mogli być pewni siebie. Francuzi jednak nie rezygnowali.

Geniusz N'Gapetha, który najpierw popisał się kapitalnym atakiem z lewego skrzydła, a w kolejnej akcji efektowną interwencją, pozwoliły im doprowadzić do rywalizacji na przewagi. W tej wojnie nerwów N'Gapeth popisał się skutecznym blokiem, kolejną obroną, szaleńczym – choć nieskutecznym – atakiem, wreszcie obił blok rywali... Francuzi wygrali tego seta 27:25. Siatkarze Francji wygrali z USA w całym meczu 3:2.

Kluczowe momenty pierwszego seta meczu Francji z USA w załączonym materiale wideo.